/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F996ea76ba8c9bf10bf28fa7e892bfcc1.png)
Забута перлина Кривого Рогу: як виглядав й чим дивував санаторій "Каскад", якого більше нема
У промисловому місті був свій оазис для відпочинку та відновлення здоров’я
Кривий Ріг навряд чи асоціюють з відпочинком та відновленням здоров'я. Це місто — серце української індустрії. Але навіть за таких умов раніше тут розвивалася власна система оздоровлення. Одним із найвідоміших санаторіїв вважається "Каскад".
Санаторій "Каскад" розташовувався у парку імені газети "Правда", який тепер називають парком імені Федора Мершавцева. Місце виявилося символічним: колишні відпрацьовані шахти та відвали Тарапаківських рудників перетворилися на територію здоров'я та відпочинку. Заклад був створений при будівельному тресті "Кривбасшахтопроходка" і з часом став одним із найвідвідуваніших санаторіїв міста.
На фоні радянської архітектури та сірої промисловості "Каскад" виглядав майже курортним куточком. Чисті номери з балконами, доглянута територія, буйна зелень та повітря, наповнене тишею та сосновим ароматом.
Але "Каскад" славився не лише зовнішнім виглядом. Тут був один із найкращих у місті басейнів з водоспадом, що на ті часи вважалося справжньою розкішшю. Працювали душ Шарко, циркулярний душ, голкорефлексотерапія, гідромасаж, масажні процедури, а також унікальний за красою зимовий сад з фортепіано — місце, де пацієнти могли відпочивати не лише тілом, а й душею. Медична база дозволяла проводити ефективне лікування та профілактику найрізноманітніших хронічних захворювань, особливо професійних недугів.
Харчування в профілакторії підбиралося індивідуально, відповідаючи вимогам дієтології того часу.
З часом профіль "Каскаду" змінився. Заклад став спортивно-оздоровчою базою футбольної команди "Кривбас". Таким чином, комплекс продовжив служити не лише для відновлення здоров'я, а і як майданчик для підготовки професійних спортсменів.
Але згодом "Каскад" занепав. У 2013 році розпочався демонтаж будівлі санаторію. Роботи просувалися повільно і не були завершені.
Сьогодні в парку імені Федора Мершавцева можна побачити похмурі залишки раніше процвітаючого профілакторію. Земля та сама будівля перебувають у приватній власності, а реконструкція об'єкта визнана економічно недоцільною — дешевше побудувати нове, ніж відновлювати старе.
