В ООН зафіксували збільшення кількості жертв російської агресії серед цивільних в Україні
В ООН зафіксували збільшення кількості жертв російської агресії серед цивільних в Україні

В ООН зафіксували збільшення кількості жертв російської агресії серед цивільних в Україні

З 1 грудня 2024 року по 31 травня 2025 року в Україні внаслідок російської військової агресії загинули щонайменше 968 мирних жителя, ще 4807 були поранені - це на 37% відсотків більше, аніж за аналогічний період попереднього року.

Про це повідомляється у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), передає Укрінформ.

Як зазначається, в останні місяці спостерігається значне збільшення жертв серед цивільного населення на тлі активізації бойових дій та "еволюції" тактики ведення війни, включаючи різке збільшення кількості смертоносних атак з використанням безпілотників.

Наголошується, що більшість цих жертв сталися на територіях, підконтрольних уряду України, "передусім внаслідок атак російських збройних сил із застосуванням далекобійної вибухової зброї в населених пунктах і безпілотників малого радіуса дії поблизу прифронтових районів".

За даними звіту, майже половина всіх жертв серед цивільного населення була спричинена ракетами, баражуючими боєприпасами та бомбами, скинутими з повітря в густонаселених районах. Щонайменше у трьох атаках російські Збройні сили використовували ракети з осколково-фугасними боєголовками.

"Війна в Україні, яка триває вже четвертий рік, стає все більш смертоносною для цивільного населення. Ми продовжуємо документувати випадки насильства, які суперечать зобов'язанням згідно з міжнародним гуманітарним правом", - заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль.

В ООН підтвердили, що внаслідок цих атак російських БПЛА загинули 207 цивільних осіб і 1 365 отримали поранення.

За звітний період російські Збройні сили завдали прямих ударів щонайменше по п'яти лікарням, причому в деяких з них було виявлено багато нерозірваних боєприпасів, що свідчить про ймовірне навмисне цілеспрямоване ураження лікарень і порушення міжнародного гуманітарного права.

У звіті також йдеться про порушення щодо українських військовослужбовців, які потрапили до російського полону. УВКПЛ ООН задокументувало достовірні повідомлення про страту щонайменше 35 українських військовополонених з 1 грудня 2024 року по 31 травня 2025 року.

Представники ООН опитали 117 нещодавно звільнених українських військовополонених і двох затриманих медичних працівників, майже всі з яких розповіли про катування і жорстоке поводження у російському полоні.

У доповіді також висвітлюються поточні проблеми з правами людини, пов'язані з українськими цивільними особами, незаконно утримуваними владою Російської Федерації, переважно на тимчасово окупованій території України. Звільнені цивільні особи розповідали про катування, жорстоке поводження та жахливі умови тримання під вартою.

На тимчасово окупованих територіях українці стикалися з посиленням примусу до прийняття російського громадянства. Протягом шести місяців ООН задокументувало інформацію про понад 16 тис. будинків, які російська окупаційна влада визначила як потенційно "покинуті", а отже, як такі, що перебувають під загрозою конфіскації.

У доповіді також детально описується вербування та використання українських дітей для диверсійної діяльності, спрямованої проти українських військових об'єктів. За цією діяльністю стоять особи, ймовірно, пов'язані з РФ.

МЗС України у своєму коментарі привітало публікацію 42-ї періодичної доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо становища у сфері прав людини в Україні, підготовленої Моніторинговою місією ООН з прав людини.

Зовнішньополітичне відомство України також закликає до посилення тиску на Росію та її ізоляції, зміцнення підтримки України та її зусиль із захисту цивільних, звільнення всіх незаконно утримуваних осіб у відповідь на задокументовані УВКПЛ жахливі злочини Росії.

МЗС наголошує на необхідності притягнення Росії до відповідальності за всі скоєні злочини та додає, що державні органи України уважно вивчають висловлені Моніторинговою місією пропозиції та рекомендації з метою забезпечення дотримання міжнародних зобов’язань у сфері прав людини.

Як повідомляв Укрінформ, у Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) засудили нещодавні атаки Росії на цивільне населення країни, зауваживши, що жоден з атакованих об’єктів, де загинули люди, не був військовим.

Теги за темою
війна МЗС України ООН
Джерело матеріала
loader
loader