/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F94832a02f284a6d9eb4c3b5d31906869.jpg)
У Норвегії закрили останню вугільну шахту
На норвезькому острові Шпіцберген у понеділок припинила роботу вугільна шахта №7, поклавши край понад столітній історії видобутку вугілля в країні.
Про це передає "Європейська правда" з посиланням на NTB.
Шахта №7 працювала з 1976 року і в останні роки була єдиною вугільною шахтою в Норвегії, що забезпечувала робочі місця близько 60 людям.
У понеділок з неї вивезли останню партію вугілля.
Причиною закриття шахти влада назвала вичерпання запасів, а також ту обставину, що в інших потенційних місцях видобутку вугілля значно гіршої якості.
Рішення про закриття шахти №7 на Шпіцбергені у 2024 році офіційно затвердив парламент Норвегії після того, як її роботу продовжили на рік.
Ним завершились 109 років історії видобутку вугілля в Норвегії.
Закриття шахти також знаменує кінець важливої епохи в історії норвезької промисловості, коли вугілля було основою поселення та інфраструктури на Шпіцбергені.
