Лідерка французьких ультраправих Марін Ле Пен заявила про необхідність масштабної програми встановлення кондиціонерів, оскільки Франція та Європа загалом потерпають від потужної хвилі спеки.
«Настав час для Франції реалізувати великий план із забезпечення країни кондиціонерами», — заявила Ле Пен у понеділок, пише Politico.
Температура повітря у Парижі досягла 36 °C, а в інших регіонах — до 40 °C. Уряд видав безпрецедентні попередження про надзвичайну спеку для 84 зі 101 департаментів країни.
У дописі в соцмережі X Ле Пен використала спеку як черговий політичний аргумент, заявивши, що звичайних французів змушують страждати від перегріву, тоді як «так звані еліти» мають доступ до кондиціонування.
«Це абсурд — говорити родинам, щоб вони припинили працювати, бо школи більше не можуть приймати дітей, і водночас радити йти в кінотеатр, бо там є кондиціонер», — написала вона.
Представник партії Ле Пен "Національне об’єднання" депутат Фредерік Фалькон уточнив, що мета партії — забезпечити максимально широке встановлення кондиціонерів: в установах, школах, будинках для літніх людей та приватному секторі.
«Ми суттєво відстаємо від Південної Європи, зокрема й півдня Франції», — зазначив він.
Європа вже стала континентом, який через зміну клімату нагрівається найшвидше. Водночас за рівнем використання кондиціонерів вона значно поступається таким країнам, як США чи Японія. Традиційно французи не є прихильниками кондиціонування, однак останніми роками кількість домашніх систем охолодження зростає.
Французький уряд, особливо після початку енергетичної кризи через вторгнення Росії в Україну, активно скорочує споживання електроенергії, водночас збільшуючи інвестиції в ядерну енергетику.
Що ж до кондиціонерів, влада підтримує їх установку в стратегічно важливих будівлях і на об’єктах громадського транспорту, але в пріоритеті — екологічні способи охолодження, які не спричиняють викидів парникових газів: озеленення міст, утеплення будівель і впровадження інновацій, зокрема геотермальної системи охолодження, яка використовуватиметься в Олімпійському селищі.
За даними кліматичної служби Європейського Союзу Copernicus, торік кожен місяць бив рекорди як найспекотніший в історії спостережень. У 2023 спекотна погода, спричинена забрудненням вуглецем,убила в Європі майже 50 тисяч людей.
Вчені, які провели два незалежні дослідження, заявили про те, що Земля подолала важливий поріг глобального потепління – температура на 1,5 градуса Цельсія перевищила показники доіндустріального рівня. Це означає, що клімат нашої планети, ймовірно, вступив у нову страшну фазу.