На Миколаївщині закрили 32 кримінальні справи, які ,були пов’язані з порушенням прав журналістів
На Миколаївщині правоохоронці за останні три роки закрили 32 кримінальні справи, що були пов’язані з порушенням прав журналістів та стосувалися перешкоджанню роботі медійників та погроз.
Про це йдеться в статті представниці Інституту масової інформації в Миколаївській області Катерини Середи.
Із початку повномасштабного вторгнення — з 24 лютого 2022 року до червня 2025-го — миколаївські правоохоронці зареєстрували лише чотири кримінальні провадження за статтями, що захищають журналістів: «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» (ст. 171 ККУ) та «Погроза або насильство щодо журналіста» (ст. 345-1 ККУ).
З цих чотирьох справ лише одну — щодо недопуску журналістів до будівлі Миколаївської міськради — вже закрито. Решта залишаються на етапі досудового розслідування.
Як пише ІМІ, ситуація до вторгнення теж була незадовільною.
Так, станом на 24 лютого 2022 року:
- із 33 проваджень за ст. 171 ККУ до суду дійшло лише 5;
- 28 справ було закрито;
- із 7 проваджень за ст. 345-1 ККУ — 4 передано до суду.
Водночас жодного кримінального провадження не реєстрували за статтями 347-1, 348-1 та 349-1 Кримінального кодексу України, які також стосуються злочинів проти журналістів, ані до, ані після 24 лютого 2022 року.
Фото: сайт НПУ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

