/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2F8cf33d85fffca1b749dee8bf4c182466.jpg)
Євросоюз надав Україні ще €1 млрд з прибутків заморожених російських активів
Україна отримала ще €1 мільярд від Європейського Союзу за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.
Це пʼятий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу в межах ініціативи ERA. Гроші підуть на ключові видатки державного бюджету.
Ініціатива ERA (Extraordinary Revenue Acceleration) — це спільна програма країн G7, спрямована на підтримку України. Її суть полягає у використанні прибутків від заморожених російських активів для погашення кредитів, які країни G7 надають Україні. Загальна сума програми — $50 мільярдів, з яких частину використають на забезпечення оборонних потреб.
Загалом за цією ініціативою Україна отримала від Європейського Союзу вже €7 мільярдів.
ЄС, G7 та Австралія заморозили близько €260 млрд російських активів, з яких майже €211 млрд — у Євросоюзі. Частину прибутку від них спрямують на $50 млрд кредит для України, який погодили G7. ЄС внесе до €35 млрд, США — $20 млрд. Кошти підуть на бюджет, оборону та відновлення України до 2027 року.

