Апеляційний суд продовжив тримання під вартою підозрюваного у вбивстві підлітка на фунікулері у Києві
Апеляційний суд продовжив тримання під вартою підозрюваного у вбивстві підлітка на фунікулері у Києві

Апеляційний суд продовжив тримання під вартою підозрюваного у вбивстві підлітка на фунікулері у Києві

Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для громадянина, якого обвинувачують в умисному вбивстві підлітка на станції столичного фунікулера

Зміст

Про це повідомив Київський апеляційний суд.

2 червня колегія суддів розглянула апеляційну скаргу, подану захистом обвинуваченого. Захист оскаржував ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 24 квітня, якою строк тримання під вартою був продовжений на 60 днів – до 22 червня.

За результатами апеляційного розгляду ухвалу Шевченківського районного суду залишили без змін, а апеляційну скаргу сторони захисту – без задоволення.

Убивство підлітка на станції фунікулера в Києві: що відомо

Про цю подію увечері неділі, 7 квітня 2024 року, повідомили telegram-канали "Реальний Київ" та "Київ Оперативний". Повідомляли, що на верхній станції фунікулера, яка виходить до будівлі Міністерства закордонних справ і Михайлівського Золотоверхого монастиря, стався конфлікт між молодиками.  Пабліки поширили відео, на якому було видно закривавленого хлопця, що нерухомо лежав біля стіни. Поряд з ним інший кричав: "Я убив". 

У Київпастрансі згодом повідомили про припинення руху через "хуліганський випадок", але не надали подробиць.

Наступного дня у пресслужбі ДБР заявили про відкриття кримінального провадження за фактом трагедії на станції київського фунікулера. За їхніми даними, того вечора між чоловіком, який служить водієм у правоохоронному органі, та неповнолітнім виник конфлікт. Після виходу з вагона на верхній станції правоохоронець штовхнув підлітка. Той упав, розбив головою скло, отримавши смертельний поріз шиї. Неповнолітній помер на місці події.

Правоохоронця затримали й відсторонили від виконання обовʼязків. Увечері 8 квітня у Державному бюро розслідувань інформували, що військовослужбовцю Управління державної охорони України повідомили про підозру в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України).

9 квітня співробітникові УДО, якому висунули підозру в убивстві підлітка, обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. 23 грудня суд продовжив підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

Під час засідання в Шевченківському районному суді міста Києва 5 лютого цього року  батько вбитого підлітка Олександр Матерухін розповідав, що свідки злочину отримували погрози. Також Олександр Матерухін припускав,  що обвинувачений затягує час. Зокрема, раніше між двома засіданнями минуло 4 місяці. 

У Київському апеляційному суді на, 19 травня, був запланований розгляд апеляційної скарги у справі про вбивство на столичному фунікулері торік у квітні киянина Максима Матерухіна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Теги за темою
Україна Новини Суспільство
Джерело матеріала
loader
loader