/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8deaebb1086101becdbd6066dd7d3ca0.jpg)
Енергоефективність, залізниця та відновлення: Україна пропонує Австрії долучитися до низки проєктів
Про це йшлося під час зустрічі першої заступниці міністра розвитку громад та територій України Альони Шкрум з урядовим координатором Австрії з питань відбудови України Вольфгангом Анценґрубером, передає Укрінформ з посиланням на міністерство.
«Ми пропонуємо Австрії долучитись до розвитку проєктів енергоефективних будівель (NZEB). Ми зацікавлені як у фінансовій допомозі, так і в технічній підтримці – запровадження програм з підготовки інженерів, проєктантів та будівельників, а також створення навчальних центрів з відповідним обладнанням», — зазначила Шкрум.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F44c6d7191cfbd1f371fd00d9f61bde99.jpg)
Українська сторона запропонувала австрійській делегації співпрацю у сфері залізничного транспорту. Йшлося, зокрема, про потенційні проєкти АТ «Укрзалізниця» з компаніями Siemens Mobility, Voestalpine та Plasser&Theurer, а також можливість передачі їй 9 електропоїздів Velaro.
Розглянули також можливу співпрацю у сфері регіонального розвитку та відновлення. Сторони зосередилися на тому, як Австрія може допомогти українським громадам стати сильнішими та ефективнішими, зокрема навчаючи їх та надаючи експертну підтримку, аби вони могли успішно реалізовувати проєкти за правилами Європейського Союзу через структурні фонди.
Як повідомлялося, Австрія надасть додаткові2 млн євро на ініціативу Grain from Ukraine та хоче зробити внесок у відбудову України.
Фото: Міністерства розвитку громад та територій

