/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5c9e722633c4c74926b768dd47bc8159.jpg)
Близько 50 кораблів та 9000 військових: у Балтійському морі почалися навчання НАТО
Росія – єдина з дев'яти країн, яка має вихід до Балтійського моря, але не є членом НАТО. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на dpa.
НАТО почало навчання у Балтійському морі
У Балтійському морі стартували щорічні багатонаціональні військово-морські навчання BALTOPS, які цього року триватимуть два тижні – до 20 червня. Маневри відбуваються під керівництвом США. У навчаннях беруть участь близько 50 кораблів, понад 25 літаків і близько 9000 солдатів з 17 країн.
Цьогорічною особливістю є те, що навчання вперше розпочалися з порту Росток, де базується штаб Військово-морських сил Німеччини. Звідси, з бащи "Варнемюнде" вийшли перші кораблі, серед яких – німецький корвет Magdeburg та французький мінний тральщик Vulcain.
BALTOPS проводяться понад півстоліття і вважаються важливою складовою зміцнення взаємодії між країнами НАТО. У Північноатлантичному альянсі наголошують, що ці маневри є не лише платформою для відпрацювання спільних дій, а й сигналом стримування в умовах зростаючих загроз безпеці в регіоні.
Росія – єдина з дев'яти країн, яка має вихід до Балтійського моря, але не є членом НАТО. У Москві ці навчання назвали "провокацією", хоча самі ж проводили навчання у Балтійському морі нещодавно.

