З Австрії до України повернули пів сотні евакуйованих дітей - місцева громада незадоволена
З Австрії до України повернули пів сотні евакуйованих дітей - місцева громада незадоволена

З Австрії до України повернули пів сотні евакуйованих дітей - місцева громада незадоволена

У ніч на неділю з австрійської землі Бургенланд повернули до України 52 українських дітей-сиріт та дітей з прийомних родин, яких ще на початку повномасштабної війни евакуювали з Кропивницького.

Про це повідомляє австрійський мовник ORF, пише "Європейська правда".

Діти віком від трьох до дев’яти років дотепер проживали в селищі Нойдауберг.

Українська влада повідомила про підготовку до повернення дітей ще два тижні тому.

Рішення про їхнє повернення викликало критику в Австрії.

Йоганнес Валлнер, керівник організації Senecura, що керувала закладом у Нойдаубергу, де жили діти, до останнього намагався зупинити їх відправлення.

За його словами, діти за три роки досягли значного прогресу, відвідували шолу і дитсадок, а тепер повертаються з безпечного середовища в невизначене майбутнє в умовах війни.

Водночас директор українського дитячого будинку Петро Петух наполягав на їх поверненні.

Він пояснив, що десятеро дітей уже мають прийомні або усиновлюючі родини в Україні.

Саме у цьому віці – до дев’яти років – діти ще мають шанс знайти родину, а на дітей старшого віку чекає лише інтернат.

Цією ж аргументацією керувалася українська юристка Вероніка Гордійчик, яка допомагала дітям протягом трьох років.

Вона підкреслила: "Діти потребують родини.

Вони не можуть залишатися без батьків усе життя".

Водночас сама жінка не планує повертатися до України через небезпеку.

Серед мешканців Нойдауберга повернення дітей викликало обурення – багато хто не розуміє, чому їх повертають у зону бойових дій, коли вони могли безпечно жити у Бургенланді.

Критично висловився керівник муніципалітету Вольфґанґ Едер, який визнав: домовленість про повернення дітей існувала ще на початку війни, однак вибраний час є "сумнівним".

Водночас він зазначив, що юридичних важелів для втручання у ситуацію громада не має.

У п’ятницю уряд землі Бургенланд звернувся до українського посольства, МЗС Австрії та Федеральної канцелярії з проханням переглянути рішення про повернення з огляду на безпекову ситуацію та відкласти повернення дітей.

Однак і цей крок не дав результатів.

А в березні нова глава МЗС Австрії Беате Майнль-Разінгер вперше на своїй посаді прибула в Україну.

Джерело матеріала
loader