«Аналіз розвідок показує…». Зеленський назвав дату, коли Росія втратить можливості вести війну
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія не зможе долати реальний тиск від санкцій уже з літа 2026 року. За його словами, це підтверджують висновки міжнародних розвідок і аналітика союзників. Про це глава держави сказав на закритій зустрічі з журналістами, на якій був присутній «Главком».
«Безумовно, ми розуміємо аналіз вже багатьох розвідок, багатьох країн, аналітику. Червень 2026-го – ми всі сподіваємося, що війни вже не буде. Дуже. Але при цьому розуміємо, що економічне відчуття від санкцій у «рускіх» буде. Вже від тих, що прийняті. І вважаємо, що саме з того моменту, десь з літа 2026-го року, їх економіка буде це відчувати сильно. Ми розуміємо, який буде дефіцит бюджету», – зазначив президент.
Зеленський зазначив, що, можливо, дефіцит бюджету не буде катастрофічним для російської економіки, оскільки значна її частина перебуває в тіні. За його словами, складно провести точний аналіз того, що відбувається у тіньовому секторі та якими є реальні запаси РФ. Водночас він висловив переконання, що вплив санкцій усе одно буде відчутним.
«Ми вважаємо, що найголовніший виклик – це зростаючий ВПК. Те, що ми бачимо. Ми бачимо, що він не зможе зростати в наступному році, він буде зменшуватись. І буде зменшуватись постійно. Тобто економіка повністю зміниться, вони все будуть витрачати на війну. Далі велика проблема з ВПК, з компонентами, які йдуть з Китаю, з Тайваню, зі США і з деяких небагатьох компаній Європи. Близько трьох десятків ключових підприємств ВПК Росії послідовно мають відповідні контракти з компаніями з цих країн, про які я сказав. В принципі деталі, назви, як з цим боротися тощо», – зауважив президент.
Зеленський підсумував: «Я розумію, що на рівні лідерів країн, США або Європи ніхто це не підтримує. Як з цим боротися? Дуже якраз просто. Є санкції цих країн. І тому, коли ми говоримо про санкції, Україна передає відповідні документи з назвами цих компаній, цих країн і з назвами компонентів, які постачаються в російські ракети, дрони тощо. Поки що у них збільшення виробництва дронів. Те, що ми бачимо».
Зауважимо, що у 2026 році економічні труднощі, з якими вже стикаються віддалені й бідні регіони Росії, почнуть відчувати і жителі європейської частини країни. Про це заявив полковник британської армії у відставці Філіп Інґрем.
Як повідомлялося, законопроєкт, який запровадить жорсткі санкції проти союзників Росії, здобув величезну підтримку в Сенаті США як з боку республіканців, так і демократів.
До слова, Європейський Союз розглядає можливість виключення понад 20 банків з SWIFT, міжнародної платіжної системи, а також зниження граничної ціни на російську нафту та заборону газопроводу «Північний потік» у рамках нового пакета санкцій.
