Відмова Китаю від американської кукурудзи: стало відомо, хто у виграші
Відмова Китаю від американської кукурудзи: стало відомо, хто у виграші

Відмова Китаю від американської кукурудзи: стало відомо, хто у виграші

Відмова Китаю від американської кукурудзи: стало відомо, хто у виграші

Відмова Китаю від американської кукурудзи приносить користь іншим азійським покупцям, оскільки дешевші американські постачання перетікають на ширший ринок, посилюючи конкуренцію за зерно, що використовується в кормах для тварин і біопаливі.

Про це пише Bloomberg.

Американську кукурудзу на ринку Китаю витісняє бразильська. Пекін дедалі більше покладається на врожай цієї країни і планує зміцнювати співробітництво в галузі сільського господарства.

«Очікується подальше зниження експорту до Китаю 2025 року, — сказав аналітик BMI, підрозділ Fitch Solutions Метью Біггін. — Найближчими місяцями ми очікуємо на стійке зростання продажів на азійські ринки, особливо до Японії, оскільки ці країни страхують себе від можливих глобальних обмежень постачань».

Також Китай прагне обмежити імпорт американських соєвих бобів, які використовуються для корму свиней, переключившись на постачання з Бразилії.

Американська кукурудза йде на ринки країн Південно-Східній Азії. За даними USDA, постачання американської кукурудзи до Японії у 2024-25 роках більш ніж на 30% перевищать показники попереднього року і досягнуть 8,9 млн т. Продажі до В’єтнаму та Індонезії підскочили після того, як ці країни не брали американське зерно роком раніше.

Імпорт Південної Кореї зріс до найвищого рівня за понад 7 років. Частка США на південнокорейському ринку збільшиться до 30% у 2025-26 роках порівняно з 7% у 2022-23 роках, прогнозує USDA.

Деякі виробники кормів надають перевагу зерну зі США через вищу якість. Однак тепер воно привабливіше і за ціною. 

Фахівці вважають, що торгові війни президента США Дональда Трампа можуть призвести до ще більшого зростання експорту кукурудзи та інших сировинних товарів до Азії, оскільки країни ведуть переговори щодо укладання торгових угод. В’єтнам, Індонезія та Таїланд активно ведуть переговори зі США та розглядають можливість збільшення закупівель американських товарів для досягнення угоди. Японія та Південна Корея також запропонували збільшити імпорт сільськогосподарської продукції.

За прогнозами USDA, у 2025-26 роках Китай імпортуватиме 10 млн т кукурудзи, зокрема зі США, що дещо вище, ніж попереднього року, але нижче за піковий рівень у 29,5 млн т у 2020-21 роках. Міністерство сільського господарства Китаю прогнозує загальний обсяг закупівель на рівні 7 млн т, що відповідає шестирічному мінімуму.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader