/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F498fa03218b1ecbb165c1aa28b462b42.png)
Сербський суд на тлі тиску замінив в'язницю на домашній арешт для 3 з 6 ув'язнених активістів
У вівторок апеляційний суд у Сербії звільнив трьох з шести активістів з в'язниці після протестів і міжнародної критики популістського уряду, який зіткнувся з багатомісячними демонстраціями проти корупції.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє AP.
Суд у північному місті Новий Сад постановив, що троє з них залишаться під домашнім арештом в очікуванні судового розгляду за підозрою в антидержавній діяльності.
Суд заявив, що згодом винесе ще одне рішення щодо трьох інших ув'язнених активістів.
Шістьох активістів затримали в березні після того, як перед великим мітингом у столиці Сербії Белграді проурядові ЗМІ транслювали таємні записи, на яких нібито йшлося про їхню змову з метою захоплення державних установ.
Сотні людей вже кілька днів протестують проти їхнього тривалого утримання під вартою.
Серед звільнених з в'язниці – вчителька середньої школи, яку минулого тижня перевели до тюремної лікарні в Белграді після того, як вона оголосила голодування.
Величезний мітинг 15 березня в Белграді був частиною протестів, що почалися після того, як 1 листопада на залізничному вокзалі в Новому Саді обвалився бетонний навіс, в результаті чого загинули 16 людей.
Вражений трагедією, уряд популістського президента Александара Вучича посилив тиск на причетних до неї, намагаючись приборкати демонстрації.
Адвокати ув'язнених активістів у Новому Саді кажуть, що звинувачення проти їхніх підзахисних ґрунтуються на незаконному прослуховуванні телефонних розмов, а доказів не вистачає.
Вучич розкритикував це рішення в заяві на проурядовому телеканалі Informer, заявивши, що воно стало результатом тиску з боку "банди" протестувальників за межами суду.
Він назвав активістів "терористами", додавши, що "немає жодної країни в світі", яка б випустила їх з в'язниці.
Протестувальники в Новому Саді заявили у вівторок, що вони продовжуватимуть демонстрації доти, доки всі шестеро активістів не вийдуть з в'язниці.
Ще шість активістів, яким висунуті такі ж звинувачення, перебувають за межами країни.
Більше читайте тут: Гармата на захисті Вучича: як президент Сербії втратив довіру громадян і що буде далі.
