Місія МВФ розпочала восьмий перегляд програми фінансування для України
Місія МВФ розпочала восьмий перегляд програми фінансування для України

Місія МВФ розпочала восьмий перегляд програми фінансування для України

Місія Міжнародного валютного фонду сьогодні, 20 травня, розпочала роботу з перегляду програми розширеного фінансування для України. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на пресслужбу Національного банку.

Ключовими темами для обговорення під час роботи місії будуть плани щодо мобілізації внутрішніх доходів, забезпечення боргової стійкості та продовження структурних реформ у фінансовому секторі. Крім того, обговорюватиметься реформа управління публічними інвестиціями та реформування інфраструктури фінансового ринку для залучення приватного фінансування.

Місія МВФ триватиме 20-27 травня. У разі успішного перегляду програми Україна отримає $487,4 млн фінансування.

31 березня 2023 року Виконавча рада МВФ затвердила чотирирічну програму в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF) для України з фінансуванням в розмірі близько $15,5 млрд. Програма є частиною пакета міжнародної підтримки України на суму, яка наразі становить близько $148,8 млрд на 2023-2027 роки. З початку повномасштабного вторгнення Міжнародний валютний фонд є третім за величиною надавачем фінансової допомоги Україні, після Європейському Союзу та США.

Як зауважувало Міністерство фінансів України, раніше Міжнародний валютний фонд відзначив прогрес української сторони у виконанні умов програми EFF. Українська економіка залишається стійкою, а показники виконання програми EFF залишаються високими, попри умови повномасштабної війни. Україна виконала всі кількісні критерії ефективності станом на кінець грудня, попередні заходи для цього перегляду, а також більшість структурних маяків. Терміни виконання деяких умов було скориговано з урахуванням можливостей.

До слова, Міжнародний валютний фонд у своєму квітневому звіті World Economic Outlook оприлюднив базовий сценарій розвитку подій в Україні, згідно з яким активна фаза війни може завершитися вже до кінця 2025 року. У звіті також міститься оновлений демографічний прогноз, який враховує часткове повернення українських біженців у разі стабілізації ситуації в країні.

Джерело матеріала
loader