/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F4178498f183045c515e9aae39c8e1129.jpg)
Бджоли лишилися без кормової бази: як це позначиться на медозборі
Бджоли лишилися без кормової бази: як це позначиться на медозборі
Юрій БіликВесна цього року суттєво відрізняється від попередніх років. Початок весни (перша декада березня) для більшості пасічників був багатообіцяючим. Температура сягала +26°C. Розвиток бджолиних родин почався дуже активно, бджоли швидко увійшли у фазу свого активного розвитку — пасічники були задоволені й раділи стрімкому старту.
Але сталося не все так райдужно, як хотілося. Бджолині родини за 80 днів активного весняного розвитку мали змогу повноцінно вилітати з вулика й працювати протягом дня лише максимум 15–20 днів. Проблем із розвитком та нарощуванням сили бджолиних родин не спостерігалося, оскільки сильні родини, навіть за короткий період, могли забезпечити себе білковим кормом і вийти на пік розвитку матки за яйцекладкою.
Проте після аномально теплого початку березня, який спровокував початок цвітіння весняних первоцвітів і дерев, повернулося похолодання з морозами до –8°C у квітні. Практично всі весняні медоноси постраждали від заморозків: деякі — на 30–70%, а деяки — і на всі 100% (плодові дерева).
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.
