Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство
Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство

Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство

Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство

    © пресслужба Віктора Пінчука © пресслужба Віктора Пінчука © пресслужба Віктора Пінчука © пресслужба Віктора Пінчука
    Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство - Фото 1
    Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство - Фото 2
    Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство - Фото 3
    Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council за гуманітарне лідерство - Фото 4
Філантроп подякував українським героям, Сполученим Штатам та президенту Трампу.

Український бізнесмен та філантроп Віктор Пінчук отримав у Вашингтоні нагороду Atlantic Council (Атлантична Рада) за видатне гуманітарне лідерство. Її надали як визнання значного внеску Пінчука у ряд гуманітарних ініціатив та розвиток сфери охорони здоров’я, освіти, культурної та публічної дипломатії.

Віктор та Олена Пінчуки з початку повномасштабного вторгнення підтримують ветеранів та постраждалих від війни цивільних. Вони запустили ряд благодійних ініціатив, зокрема найбільшу в Україні мережу реабілітаційних центрів RECOVERY та центри ментального здоровʼя RETURNING, які орієнтовані на ветеранів та їх родини. Також вони запустили гуманітарний фонд Ukraine Relief Fund для постраждалих цивільних та ініціативу Message from the Frontline для обміну думками між військовими з України та політиками з країн Заходу. 

"Коли я дізнався про цю нагороду, моєю першою реакцією було: зараз не на часі для українського бізнесмена отримувати нагороду. Тому що страждання і війна в Україні тривають. І будь-яка нагорода повинна йти українським героям, які віддають своє життя і здоров'я. Тільки їм. Але потім я подумав, що якщо я поїду до Вашингтона, я зможу бути корисним: по-перше, зможу розповісти про українських героїв. По-друге, зможу висловити нашу глибоку вдячність Сполученим Штатам", — зазначив Пінчук, отримуючи нагороду.

Під час виступу бізнесмен подякував українським робітникам, які випускають продукцію під обстрілами, а також медикам, які рятують життя. Деякі з них були присутні у залі. Він зазначив, що заснована ним та його дружиною мережа реабілітаційних центрів щороку допомагає 26 тисячам захисникам відновлювати здоровʼя, і після отримання нагороди поїде до нового центру, де розповість героям про те, як їх поважають у Сполучених Штатах.

Окрім цього, Пінчук подякував народу Сполучених Штатів та президенту Дональду Трампа. Він підкреслив, що США були з Україною з перших днів війни.

"Дякую за вашу безцінну, послідовну, справжню дружбу і партнерство. Українці ніколи цього не забудуть. Я вдячний за можливість бути тут, щоб подякувати президенту Сполучених Штатів. Президент Трамп був першим, хто надав зброю Україні у 2017 році. Це було надзвичайно важливо. Дякую вам. Дякую також за нещодавній дозвіл на продаж зброї, це також надзвичайно важливо", — вказав філантроп.

Численна аудиторія, перед якою вручали нагороди, складалася з представників уряду, бізнесу, військових, громадянського суспільства та журналістів. Окрім Пінчука, нагороди також отримали ексрадник з нацбезпеки США та заступник голови Ради директорів Atlantic Council Стівен Гедлі, премʼєр Хорватії Андрей Пленкович, генерал у відставці Джон В. "Джей" Реймонд, співачка Джуді Коллінз. Також лауреатами вечора стали українські захисники, які ризикували життя та здоровʼям, захищаючи Україну від росіян.

Нагорода за видатне гуманітарне лідерство є частиною нагород за видатне лідерство Атлантичної ради. Її присуджують особам, які показали значну відданість гуманітарним ініціативам у глобальному масштабі. ЇЇ у минулому присуджували президентам США Джорджу Бушу-старшому та Білу Клінтону, премʼєру Британії Тоні Блеру та іншим видатним людям зі сфери політики, бізнесу й культури.

Атлантична рада — аналітичний центр, що базується у Вашингтоні та заснований у 1961 році. Він спеціалізується на міжнародних відносинах та схиляється до атлантизму, надає Атлантичній спільноті центральну роль у вирішенні глобальних викликів. 

Раніше у Тернополі Віктор та Олена Пінчуки відкрили інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY для українських військових, які зазнали поранень під час війни. 17-й центр мережі RECOVERY відповідає світовим стандартам технологічності й інклюзивності, там щороку зможуть отримувати безоплатну та якісну допомогу понад тисяча військових.

Джерело матеріала
loader
loader