/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fbe8f3c64fbf1f1fe3c9aec1855ee43d4.jpg)
Ухилянтам не залишать нічого: заберуть гроші, авто та житло
Порушення мобілізаційних правил може призвести до конфіскації грошей, авто та навіть житла військовозобов'язаного громадянина. У якому разі можуть застосовуватися такі санкції, розповіли у Міністерстві юстиції України на запит "Суспільного".
Статтею 307 КУпАП встановлено, що штраф за порушення мобілізаційного законодавства необхідно сплатити протягом 15 днів з моменту вручення постанови.
Водночас згідно зі статтею 308 КУпАП, у разі несплати постанова передається до виконавчої служби, яка блокує рахунки правопорушника, а також стягує подвійну суму штрафу та додатково нараховує витрати на облік правопорушень.
Насамперед виконавець може конфіскувати кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах – як у національній, так і в іноземній валюті.
Якщо порушник не має грошей на рахунках, то стягнення провадиться на інше майно, крім такого, на яке не можна накласти арешт. Арештувати можуть як нерухомість, так і автомобіль чи побутові речі.
Наприклад, у разі конфіскації автомобіля його можуть передати для потреб Збройних сил. Аналогічно та з житлом.
Якщо боржник володіє майном разом з іншими особами, то стягнення провадиться на його частку. При цьому, якщо сума не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, стягнення на єдине житло та земельну ділянку не здійснюється.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК масово почнуть штрафувати чоловіків у червні: хто в зоні ризику.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, штрафи отримають і заброньовані працівники, і підприємство: за що покарає ТЦК.
