Стефанчук і Мецола обговорили неприпустимість роз’єднання євроінтеграційного процесу України й Молдови
Стефанчук і Мецола обговорили неприпустимість роз’єднання євроінтеграційного процесу України й Молдови

Стефанчук і Мецола обговорили неприпустимість роз’єднання євроінтеграційного процесу України й Молдови

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і президентка Європейського парламенту Роберта Мецола під час зустрічі обговорили критичну необхідність розблокування процедур для відкриття першого кластера переговорів щодо вступу України до Євросоюзу.

Як передає Укрінформ, про це Стефанчук повідомив у Фейсбуці.

Сторони приділили увагу важливості відображення єдності Європи у фінальному документі Будапештської конференції та неприпустимості роз’єднання євроінтеграційного процесу України і Молдови.

Обговорили й зміцнення військової та економічної підтримки України, зокрема через інвестиції в оборонно-промисловий комплекс і конфіскацію російських активів, а також створення «Коаліції охочих» і міжнародного безпекового контингенту із сухопутним, морським і повітряним компонентами.

Голова ВР наголосив, що Україна прагне справедливого миру, а не капітуляції.

«Ми готові до 30-денного режиму припинення вогню як першого кроку до перемовин, але не підемо на поступки щодо територій, наших Сил оборони чи суверенних рішень. Лише сила зупиняє агресора», – підкреслив він.

Стефанчук заявив, що Україна цінує лідерство Європарламенту та розраховує на подальшу активну роль у формуванні майбутньої архітектури безпеки у Європі.

Окремо він звернувся до ЄП із закликом офіційно визнати масову депортацію кримських татар у 1944 році актом геноциду та зробити цим потужний сигнал справедливості й солідарності.

Серед іншого, подякував за сильний і послідовний голос Європарламенту на підтримку України.

«За час роботи нинішнього скликання ЄП вже ухвалив сім резолюцій на підтримку нашої держави. Особливо ціную принципову резолюцію щодо українських дітей, незаконно переміщених і депортованих росією», – зазначив Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, міністр з питань Євросоюзу в уряді Польщі Адам Шлапка заявив, що 26 країн ЄС хочуть відкрити перший переговорний кластер у переговорах про членство України, але це блокує Угорщина. Шанси на відкриття кластеру до завершення польського головування в Раді ЄС «сильно зменшилися».

Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Теги за темою
Європа Європарламент
Джерело матеріала
loader
loader