Скільки роботодавців готові працевлаштовувати людей з інвалідністю
Скільки роботодавців готові працевлаштовувати людей з інвалідністю

Скільки роботодавців готові працевлаштовувати людей з інвалідністю

Дві третини українських роботодавців, які планують наймати персонал у 2025 році, готові брати на роботу людей з інвалідністю; при цьому найбільш відкритими до інклюзивного працевлаштування є великі підприємства.

Про це свідчать результати дослідження межах проєкту «Стійкість: розбудова сталого та інклюзивного ринку праці в Україні», передає кореспондент Укрінформу.

Метою опитування стала оцінка ситуації на ринку праці України у 2024 році та прогноз на 2025 рік, визначення галузей з найбільшим попитом на працівників та ключових тенденцій у зміні потреб роботодавців.

Опитування проводилося у період із 17 грудня 2024 року по 31 січня 2025 року в онлайн-форматі та охопило 54,7 тис. роботодавців, які загалом забезпечують роботою близько 4,2 млн працівників. Репрезентативність вибірки забезпечено на рівні кожної області. Участь у дослідженні взяли великі, середні, малі й мікропідприємства.

Аналітики відзначили, що український бізнес демонструє високу соціальну відповідальність, зокрема у питанні інтеграції вразливих категорій населення, включаючи людей з інвалідністю, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та людей, старших за 60 років.

«Серед роботодавців, які планують приймати працівників у 2025 році, 66,6% готові брати на роботу людей з інвалідністю. Найбільш відкриті до найму великі підприємства - 83,3%, найменш - мікропідприємства (60%)», - йдеться у дослідженні.

Експерти зауважили, що найбільш мобільною виявилась саме категорія людей з інвалідністю, бо вони найчастіше готові змінити місце проживання заради роботи.

Із числа роботодавців, які планують набирати працівників у 2025 році, 13,8 тис. (78,6%) готові приймати на роботу осіб із числа ВПО. Великі підприємства (92,0%) частіше готові приймати ВПО порівняно з мікропідприємствами (68,2%). Це може бути пов'язано з власними ресурсами для інтеграції нових працівників, а також із наявним дефіцитом кадрів.

Водночас 71,9% роботодавців виявили готовність брати на роботу ветеранів та ветеранок. Серед них найбільш готові до найму великі підприємства (87,3%), найменш - мікропідприємства (64,9%).

Що до осіб старшого віку (за дослідженням – 60+ років), 64,3% роботодавців, які проходили опитування, вважають, що не існує жодних перешкод для їхнього працевлаштування. Найбільше таких роботодавців серед мікро- та малих підприємств (57,4% та 58,5% відповідно), тоді як серед великих підприємств – 45,9%.

Аналітики припускають, що великі підприємства часто потребують працівниківі з сучасними знаннями та навичками, що може вимагати від людей старшого віку перекваліфікації.

Дослідження також виявило істотну розбіжність між очікуваннями працівників і реальними потребами ринку. Багато людей прагнуть обіймати посади у сфері торгівлі чи консалтингу, тоді як найбільший попит зберігається на робітничі професії.

«Ми перебільшуємо роль вищої освіти і недооцінюємо професійну. Потрібно нормалізувати і підвищувати престиж робітничих професій. У Європі цим займається держава, і ми маємо рухатися в цьому напрямку», - додала перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак.

За результатами дослідження в Україні рекомендовано розвивати навчання дорослих, розширювати інклюзивність програм підтримки, сприяти працевлаштуванню жінок у нібито не типові для них сфери, заохочувати повернення до роботи людей віком 60+ та підтримувати малий і середній бізнес у створенні адаптованих робочих місць.

Як повідомлялось, проєкт «Стійкість: розбудова сталого та інклюзивного ринку праці в Україні» реалізується в межах угоди між Шведським агентством з питань міжнародної співпраці (SIDA) та Helvetas Swiss Intercooperation за підтримки уряду Швеції.

Фото: zoda.gov.ua

Теги за темою
Україна дослідження
Джерело матеріала
loader
loader