Соціальний захист учасників бойових дій в Україні: які пільги передбачені законом
Соціальний захист учасників бойових дій в Україні: які пільги передбачені законом

Соціальний захист учасників бойових дій в Україні: які пільги передбачені законом

Учасники бойових дій в Україні та члени їхніх родин мають право на понад два десятки соціальних пільг і гарантій, передбачених державою.

Такі преференції закріплені в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і охоплюють медичну, транспортну, житлову, освітню та інші сфери.

До ключових пільг належать знижки на комунальні послуги (75% на квартплату, воду, електроенергію, газ); безплатний проїзд міським і приміським транспортом, пільговий проїзд міжміським транспортом один раз на рік; безоплатні медичні послуги, включно з отриманням ліків за рецептами, санаторно-курортним лікуванням та пріоритетним обслуговуванням у медичних закладах.

Захисники також мають право на щорічні обстеження та безоплатне зубопротезування.

Крім базового пакета, передбачено низку додаткових привілеїв.

Учасники бойових дій можуть претендувати на першочергове забезпечення житлом, перевагу при вступі до житлово-будівельних і гаражних кооперативів, гнучкий графік щорічної відпустки з додатковими 14 днями оплачуваного відпочинку, а також переважне право на працевлаштування у разі скорочення штату чи ліквідації підприємства. У разі тимчасової непрацездатності вони отримують 100% виплати від середньої заробітної плати, незалежно від трудового стажу.

Учасник бойових дій
Учасник бойових дій

Щороку до Дня Незалежності учасникам бойових дій виплачується одноразова грошова допомога.

Передбачено також першочергове обслуговування у сферах побуту, транспорту та ЖКГ, підвищення пенсії на 25% від прожиткового мінімуму, компенсацію витрат на догляд при неможливості перебування в закладах соціального захисту, а також звільнення від сплати окремих податків і зборів.

Окремий напрям підтримки — освіта. Учасники бойових дій, їхні діти та діти, які здобувають освіту за денною формою (але не старші 23 років), мають право на державну підтримку у вигляді повної або часткової оплати навчання з бюджету, отримання соціальних стипендій, безоплатного забезпечення підручниками й місцями в гуртожитку.

Також нагадаємо, як подати заявку на отримання безкоштовних засобів реабілітації.

Джерело матеріала
loader