Ще гучніше, ніж на Великдень: у 24 ОМБр розповіли, яким було "перемир'я" на фронті
Ще гучніше, ніж на Великдень: у 24 ОМБр розповіли, яким було "перемир'я" на фронті

Ще гучніше, ніж на Великдень: у 24 ОМБр розповіли, яким було "перемир'я" на фронті

Пресофіцер 24-ї ОМБр Іван Петричак в ефірі 24 Каналу розповів, що попереднє "перемир'я" від Владіміра Путіна теж супроводжувалося боями – були штурми, працювала артилерія, але тоді було значно спокійніше, ніж зараз. Цього разу "перемир'я" нічим не відрізнялося від звичайного дня на фронті.

Він додав, що були серйозні бої, працювала артилерія та FPV-дрони – повномасштабні бойові дії тривали на всій лінії.


Можливо, трохи тихіше було в деяких прифронтових селах і містечках, а загалом ворог не зупинявся – намагався прорватися вперед, але зазнавав втрат. Ми стримували його. Якщо ворог іде – ми його зупиняємо. І жодне "перемир'я" на це не впливає,
– сказав Петричак.


Він зауважив, що перед оголошеним перемир'ям зазвичай посилюються обстріли – ворог створює різкий контраст, щоб потім здалося, що стало спокійніше. Але невдовзі ситуація знову загострюється.


Росіяни знищують прифронтові території.

Торецьк і Часів Яр– майже стерті з лиця землі. Противник скидає авіабомби, запускає дрони з оптоволоконним керуванням, щоб проникати глибше на територію України.

Часів Яр зруйнований повністю. З дрона видно, що там не залишилося жодного цілого будинку – усе знищено до фундаменту,
– зазначив Петричак.

Навіть у таких умовах 24-та механізована бригада вже майже рік тримає оборону під постійним тиском ворога. Попри все, бригада не лише тримається – вона розвивається. Збільшується кількість екіпажів дронів, з'являються наземні роботизовані машини. Це дає змогу завдавати серйозних втрат противнику.

"Ворог теж шукає способи діяти ефективніше. Не лише ми намагаємося бути непомітними й уникати втрат – він також це робить. І недооцінювати його не варто: він вміє рахувати. Вартість мотоцикла — копійки порівняно з танком чи БМП, які горять постійно. Тому росіяни часто висилають штурмові групи на мотоциклах і квадроциклах. Так вони швидше і маневровіше підходять до лінії зіткнення", – сказав Петричак.

Такі атаки трапляються регулярно, хоч і не щодня. Здебільшого росіяни йдуть пішки. Узимку чи восени, коли були тумани, дощі або сніг, і дрони не могли їх бачити здалеку, вони часто використовували бронетехніку.

Пам’ятаємо, як понад 20 одиниць техніки намагалися прорватися – і були знищені. Зараз таких штурмів менше. Ворог зрозумів, що техніка не витримує – її треба постійно поновлювати. Тому зараз більше атакують пішки. Наприклад, із району Бахмута переходять каналами і пробують знову наступати,
– пояснив Петричак.

Втрати в росіян величезні, і вони це відчувають. Тому техніки меншає, і її використовують обережніше.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader