Марна надія – Карл Білд про умови Путіна щодо мирних переговорів
Марна надія – Карл Білд про умови Путіна щодо мирних переговорів

Марна надія – Карл Білд про умови Путіна щодо мирних переговорів

Марна надія – Карл Білд про умови Путіна щодо мирних переговорів

Лідеру Кремля не варто чекати поступок, вважає дипломат.

Президенту Росії Владіміру Путіну не варто сподіватись на поступки  на переговорах з Україною за посередництва Туреччини, вважає Співголова Європейської Ради з міжнародних відносин, колишній прем'єр-міністр та ексміністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

«Відкинувши заклик США, ЄС, Великої Британії та України до 30-денного припинення вогню, і тепер незадоволений підходом Трампа, Путін хоче перейти до посередництва Туреччини в надії, що це призведе до критично важливих поступок з боку України, які навіть Трамп відмовився розглядати. Марна надія», - написав він після нічної прес-конференції лідера Кремля.

В ніч на 11 травня  під час прес-конференції Владімір Путіна запропонував розпочати 15 травня прямі переговори з Україною у Стамбулі без припинення вогню та інших передумов. При цьому він зазначив, що переговори мають бути продовженням «перерваних» раніше домовленостей.

Таку заяву журналістам він зробив після пропозиції України та європейських лідерів, яку підтримали і США, про припинення вогню з понеділка 12 травня на 30 днів для старту перемовинам. Путін заявив, що припинення вогню можливо обговорити під час безпосередніх переговорів.

Нагадаємо, переговори між Україною та Росією відбулись у Стамбулі 29 березня 2022 року. Тоді Росія вимагала від України повного нейтралітету, зменшення чисельності військ, а окуповані території мали залишитись під контролем РФ.  Згідно з оприлюдненою згодом інформацією німецького видання Die Welt, лише декілька пунктів залишилося неузгодженими і їх мали обговорити особисто президенти Росії та України на зустрічі, яка так і не відбулася.

Водночас Москва ніколи на відмовлялась від ідеї «стамбульської угоди». Представники Кремля постійно говорили, що Росія готова вести переговори «на базі стамбульських домовленостей і реалій на землі». Однак відповідно до них Росія хотіла позбавити Україну військового потенціалу та ідентичності. Чому «Договір про постійний нейтралітет і гарантії безпеки Україні» може призвести до катастрофічних наслідків для нашої країни, читайте в статті Володимира Кравченка «Стамбул-2» уб’є Україну».

Джерело матеріала
loader