/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fecfa37c35755dd1a8bec13abb1456bc9.jpg)
Франція та ЄС стимулюватимуть американських вчених приїжджати до Європи
5 травня президент Франції Еммануель Макрон та голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн виступили в Університеті Сорбонна в Парижі разом з представниками європейських університетів та наукової спільноти. Вони представили можливі заходи підтримки та гарантії для вчених, які бажають переїхати до Європи, пише The Guardian .
Цей захід за участю європейських учених та комісарів став черговим кроком у прагненні Європи залучити американських дослідників, стурбованих можливими ризиками для своєї роботи на тлі скорочення федерального фінансування університетів та наукових установ у США, а також тиску на вузи через політику різноманітності. В адміністрації Макрона зазначили, що цей крок робиться "в умовах, коли академічна свобода стикається з безліччю загроз", наголосивши при цьому, що Європа залишається "привабливим напрямом" для вчених.
Франція особливо прагне залучити вчених, що спеціалізуються на охороні здоров'я – особливо в галузі інфекційних захворювань – а також у сфері кліматичних досліджень та штучного інтелекту.
У березні міністр вищої освіти та наукових досліджень Франції Філіп Батист надіслав лист французьким університетам, у якому зазначив: "Багато видатних учених вже замислюються про своє майбутнє в США. Зрозуміло, ми були б раді прийняти деяких з них у себе".
Проте залишаються складнощі. Протягом багатьох років обсяг інвестицій у науку США, включаючи приватно-державні партнерства, значно перевищував аналогічні вкладення у Європі. Європа традиційно відстає від США у фінансуванні університетів та дослідницьких центрів.
Французькі вчені регулярно вказують на порівняно низькі зарплати та нестабільні умови працевлаштування у науковій сфері. У середньому американські дослідники заробляють більше, ніж їхні колеги у Франції. Профспілки у Франції вимагають підвищення оплати праці, покращення умов контрактів та збільшення загального фінансування наукових установ.
