Фестиваль Docudays UA оголосив програму національного конкурсу
Фестиваль Docudays UA оголосив програму національного конкурсу

Фестиваль Docudays UA оголосив програму національного конкурсу

Цьогоріч до програми конкурсу потрапили п’ять документальних фільмів.

Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив програму національного конкурсу Docu/Україна. До неї ввійшло п’ять документальних фільмів, які ілюструють стрімкий розвиток сучасного українського кінематографа.

Про це «Детектору медіа» розповіли у пресслужбі фестивалю.

«Стрічки цієї програми вже встигли опинитися в програмах топових світових кінофестивалів – зокрема на Каннському, Венеційському кінофестивалях і на Берлінале – та в номінаціях на престижні міжнародні премії. Тепер ці картини презентуються вдома українським глядач(к)ам», — повідомили організатори фестивалю.

До програми національного конкурсу Docu/Україна ввійшли:

Фільм дозволяє прослідкувати, як війна впливає на повсякденне життя учнів і вчителів. Він має мозаїчну структуру: досліджує функціонування школи в офлайн- і онлайн-форматах у наші часи – біля фронту і в тилу – демонструючи, як звичне життя переплітається з постійною небезпекою. Світова прем'єра стрічки відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Фільм збирає листи та відеощоденники фронтового життя, які мали стати спадком пам’яті й любові авторки для її п’ятирічного сина Тео — на випадок, якби їй не вдалося повернутися назад. Це кіно вшановує пам’ять усіх бійців, які пішли на війну заради майбутнього своїх дітей. Стрічка була номінована у категорії Dox:Award на Міжнародному фестивалі документально кіно у Копенгагені CPH: DOX.

Кінощоденник боротьби родини режисерки за виживання. Стрічка оприявнює глибокий вплив конфлікту на життя людей, досліджує теми дому, вимушеного переміщення, стійкості та сталих сімейних звʼязків перед лицем жорстоких руйнувань війни. Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Visions du Réel 2024. 

Аудіовізуальний щоденник занурення України в прірву тотальної війни, відзнятий протягом перших двох років повномасштабного вторгнення Росії. Фільм складається з місць, людей, рідкісних діалогів, виразних звуків і тиші, що поволі розкривають трагічну хронологію нормалізації відчуття війни в суспільстві. Вперше стрічку було показано на Венеційському кінофестивалі у 2024 році.

Фільм досліджує досвід війни крізь призму спільного та індивідуального: тих, хто змушений тікати, хто бере до рук зброю, хто втрачає дім або залишається жити серед руїн. Стрічка показує реакції людей на агресію та насильство, на зміну простору, в якому вони живуть, і їхню адаптацію до нової реальності. Світова прем'єра фільму відбудеться на Каннському кінофестивалі.

22-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться у Києві та онлайн з 6 по 13 червня 2025 року.

Другий показ в Україні фільмів «Стрічка часу», «Пісні землі, що повільно горить» та «З любов’ю з фронту» з національного конкурсу відбудуться на фестивалі «Миколайчук OPEN» у Чернівцях, що проходитиме з 14 до 21 червня.

Фото: скриншот трейлера програми

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader