/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fb5fc9dde16fcb281c0e766a1ef1c4db9.jpg)
Зеленський оцінив ідею буферної зони
Створення буферної зони має багато недоліків, пов’язаних як з небажанням Росії дотримуватися своїх зобов’язань, так і появою нових способів ведення війни, ззаначив президент.
Офіційні пропозиції щодо створення буферної зони уздовж лінії зіткнення в Україні ні від кого не надходили і така ідея є “не дуже живою”. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час пресконференції за участю лідерів Франції, Німеччини, Великої Британії та Польщі в Києві в суботу, 10 травня.
“Спочатку припинення вогню, все інше потім. Тому що дуже багато деталей, зокрема, про демілітаризовану зону, буферну зону, розведення військ. Я чув ці питання в медіа, а також від багатьох різних людей і від різних розвідок. Офіційно Україні ніхто нічого подібного не пропонував, але усі, як сапери, шукають якісь можливості, який ще з нами експеримент провести. На сьогодні, я вважаю, ця ідея не дуже жива, бо це залежить від формату моніторингу”, – заявив Зеленський.
На його думку, ідея про створення буферної зони має багато недоліків, пов’язаних як з небажанням Росії дотримуватися своїх зобов’язань, зокрема щодо припинення вогню, так і появою нових способів ведення війни – мова про дрони, які долають десятки кілометрів.
“Питання демілітаризованої зони по обидва боки по 15 км. А чого 15? І з якої лінії ми будемо рахувати: з кордону, з якої контактної лінії? Що таке фронт? Війна розпочалася з території Білорусі, летіли ракети. Значить, з Білорусі також 15 км? А чому 15? Якщо далекобійна артилерія (б’є на) 40 км, то чому не глибше? А потім, зараз інша війна, не така, яка була (за часів домовленостей) в Мінську. Сьогодні дрони, FPV на 50-100 км. Це аналог артилерії. Так що будемо робити, розводити по 100 км? Навіть якщо ви будете говорити про 15 км, що ми будемо робити з містом Херсон? Якщо не буде наших військ у Херсоні, у нас не буде Херсона”, – заявив глава держави.
Він нагадав, що в України є негативний досвід з 2014 року, коли росіяни використовували режим припинення вогню для укріплення своїх позицій та повільного просування.
“В момент, коли є припинення вогню, руські і сепаратисти постійно рили, рили, рили і йшли – 100 м, 200 м, 300 м щоденно. Ніхто по них не стріляв, і вони рили”, – сказав Зеленський.
Так само гостро стоїть питання у разі виникнення буферної зони біля Покровська та інших міст.
“Тисячі людей загинули, щоб захистити Покровськ. Тисячі людей! А до Покровська там кілька кілометрів. Що робити з такими моментами?… Якщо погодитись на буферну зону і відійти на 15 км, то у таких містах, як Херсон, Харків і Суми, коли у всіх буде начебто мир, у них буде продовжуватись війна, тому що буде залітати артилерія. Тому зараз передчасно про це говорити, і ідея на сьогодні нежива”, – резюмував президент.
Раніше спецпредставник президента США з питань України і Росії Кіт Келлог озвучив ідею 30-кілометрової демілітаризованої зони, яку контролюватимуть як Україна, так і Росія. Він стверджував, що обидві країни мають відвести свої війська на 15 кілометрів від теперішньої лінії боїв і Київ нібито вже погодився на таку пропозицію.

