У Київській держадміністрації дали чітке роз’яснення щодо підпорядкування структур КМДА і КМВА
У Київській держадміністрації дали чітке роз’яснення щодо підпорядкування структур КМДА і КМВА

У Київській держадміністрації дали чітке роз’яснення щодо підпорядкування структур КМДА і КМВА

У Київській держадміністрації дали чітке роз’яснення щодо підпорядкування структур КМДА і КМВА - Фото 1

Київська міська військова адміністрація не визначає кількість департаментів КМДА та не може скасувати їх підпорядкування міському голові.

У Київській міській державній адміністрації чітко роз’яснили підпорядкування структур КМВА та КМДА і наголосили, що міська держадміністрація не визначає кількість департаментів та не може скасувати їх підпорядкування міському голові.

Про це ідеться у заяві КМДА.

“Щоб попередити поширення дезінформації щодо структур КМДА, КМВА та їхнього підпорядкування, інформуємо про наступне. Журналісти запитують, чи правда, що КМВА підпорядкувала собі посадовців КМДА? Відповідь — це не так, ця інформація не відповідає дійсності”, — ідеться у заяві.

Наголошується, що життєдіяльність міста Києва забезпечується місцевим самоврядуванням, зокрема: Київрадою та її виконавчим органом — Київською міською державною адміністрацією (КМДА) на чолі з міським головою, обраним киянами.

Начальник Київської міської військової адміністрації (КМВА) призначається президентом України і відповідає за безпекові питання в місті. Таким чином реалізується закон “Про правовий режим воєнного стану”, в тому числі в питанні ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та іншого.

“Те, якою буде структура КМВА, в якій табличці-“штатці” вона буде оформлена та чи буде там необмежена кількість радників — КМДА не визначає”, — зазначили у адміністрації.

Також наголошується, що Київська міська військова адміністрація не визначає кількість департаментів КМДА та не може скасувати їх підпорядкування міському голові.

Що передувало:

  • Керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний заявив, що нова структура КМВА відрізняється від попередніх “тільки збільшенням кількості заступників начальника і необмеженою кількістю радників”.

КМВА і КМДА

  • У квітні Київська міська рада проголосувала за проєкт рішення про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради. Згідно з документом, реалізація повноважень виконавчого органу Київради, яким є Київська міська державна адміністрація, може відбуватися лише за підписом міського голови.
  • Керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний зазначив, що документ не передбачає обмежень функцій Київської міської військової адміністрації.
  • Своєю чергою, голова КМВА Тимур Ткаченко звинуватив міського голову у позбавленні КМВА повноважень.
  • Наприкінці січня Кличко звернувся до президента Володимира Зеленського стосовно діяльності очільника КМВА. Кличко поскаржився на спроби розбалансувати владу в столиці та знищити місцеве самоврядування. Ці спроби, за його словами, вчиняє новий голова КМВА Тимур Ткаченко.
  • Ткаченко назвав заяву міського голови “дивною”. Він зазначив, що спілкувався із столичним головою щодо пріоритетів у роботі військової адміністрації, проте у відповідь побачив “не допомогу, а пусті звинувачення”.
  • Як відомо, після початку повномасштабної війни в Києві, крім цивільної адміністрації КМДА, очолюваної Кличком, створили ще міську військову адміністрації (КМВА). Спершу її очолював Микола Жирнов, а потім – Сергій Попко. Обидва очільники мали звання генералів.
  • У грудні президент звільнив Попка та призначив новим головою військової адміністрації Тимура Ткаченка – цивільну людину. Тимур Ткаченко з вересня був заступником міністра розвитку громад і територій Олексія Кулеби, а до того, з 2023 – заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості. З 2021 року Ткаченко очолював департамент благоустрою КМДА.
  • Після призначення Ткаченко ініціював перегляд заборони на рух громадського транспорту під час повітряних тривог. На необхідності заборони раніше наполягав мер Кличко. Він після ініціативи Ткаченка повторно виступив проти скасування.
  • Окрім питання руху транспорту, Ткаченко заявляв про перевірку маршруток, а також про питання вивезення з вулиць міста пошкоджених обстрілами росіян автомобілів.
  • Конфлікт між столичною і центральною владами був і раніше, коли намагалися ухвалити законопроєкт про Київ, що в редакції, на якій наполягала чинна влада, суттєво обмежив би повноваження Кличка на його наступників.

LB.ua

Tweet
Джерело матеріала
loader
loader