/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb5ba24f5c3c04967507fb0160568c03b.jpg)
Почали, але не пройшли всіх лікарів: як можуть покарати за переривання ВЛК
Військовозобов'язані українці, які порушують мобілізаційне законодавство, можуть бути притягнуті як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності.
Як можуть покарати, якщо громадянин отримав направлення на ВЛК, але не пройшов його до кінця, розповіли фахівці на порталі "Юристи.UA".
За юридичною консультацією звернувся українець, який майже пройшов ВЛК, але не отримав висновку останнього лікаря. Він поцікавився, що буде, якщо залишить усе як є і не з'явиться до ТЦК.
"Що буде, якщо залишити все на цьому етапі і більше не з'являтися ні в лікарні, ні в ТЦК? Яка відповідальність загрожує? Чи можуть посадити за таке?" - поцікавився військовозобов'язаний.
Юрист Владислав Дерій відповів, що у такому разі військовозобов'язаний не зможе уникнути відповідальності, проте це порушення не є підставою для позбавлення волі, тож громадянинові загрожує лише штраф.
"Можлива адміністративна відповідальність за статтею 210-1 КУпАП - штраф від 17 тис грн. Кримінальна відповідальність та позбавлення волі за такі дії не передбачені", - пояснив фахівець.
Адвокат Юрій Айвазян додав, що порушника також можуть подати у розшук для примусової доставки до ТЦК та СП.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Не мають права": адвокат вказав на важливий нюанс у повноваженнях ТЦК.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям масово полетіли штрафи від ТЦК, але платити не поспішають: кількість боржників б'є рекорди.

