/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F98e7bcceaeb86cce35ef584d8ab6569d.jpg)
Макрон озвучив три послання щодо України
Сьогодні президент Франції Еммануель Макрон у складі “коаліції рішучих” прибув з візитом до Києва.
Президент Франції Еммануель Макрон після прибуття до Києва у складі “коаліції рішучих” три головні послання, які стосуються України.
“Повернувшись до Києва, я насамперед подумав про українців. Понад три роки ви чинили опір із гідною захоплення мужністю. За свою землю. За свою свободу. За Європу. Тому що так, тут на карту поставлено безпеку нашого континенту”, – зазначив Макрон.
За його словами, перед обличчям російської агресії відповідь має бути колективною, тому цю поїздку він здійснює разом із Німеччиною, Польщею та Великою Британією.
Перше послання – мир. Як вважає президента Франції, по-перше, це мир – справедливий і міцний мир починається з повного і беззастережного припинення вогню.
“Це пропозиція, яку ми висуваємо разом зі Сполученими Штатами. Україна прийняла її 11 березня. Росія ж зволікає, ставить умови, виграє час і продовжує свою загарбницьку війну”, – нагадав Макрон.
Він зазначив, що якщо Москва наполягатиме на блокуванні, “ми, як європейці і в тісній координації зі Сполученими Штатами, посилимо тиск”.
“Ми вітаємо заклик президента Трампа зробити цей крок. Наша єдність – наша сила. У цьому також сенс цієї поїздки: ми всі хочемо миру!” – додав він.
Друге послання – суверенітет. За словами Макрона, мирна угода, яка має бути побудована, має гарантувати безпеку.
“Це те, над чим ми працювали на зустрічах у Парижі, Лондоні та сьогодні в Києві. Ми разом рухаємося вперед”, – констатував він.
Третє послання – майбутнє. Макрон нагадав, що Україна бореться не тільки за свій народ.
“Але й за європейський ідеал, у який ми віримо. Вільна, сильна, процвітаюча і європейська Україна – ось наш горизонт. Історія спостерігає за нами”, – підсумував президент Франції.
Нагадаємо, до Києва 10 травня на зустріч “коаліції рішучих” прибули президент Франції Емманюель Макрон, премʼєр Великої Британії Кір Стармер, а також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

