Військові показали, яким став Вовчанськ через рік після початку російського наступу
Військові показали, яким став Вовчанськ через рік після початку російського наступу

Військові показали, яким став Вовчанськ через рік після початку російського наступу

Військові 34 окремого мотопіхотного батальйону 57 ОМПБр "Вовкодави" показали, яким стало місто Вовчанськ Харківської області через рік після початку штурму РФ.

Кадри з міста опублікував у Фейсбуці 34 окремий мотопіхотний батальйон 57 ОМПБр, передає Укрінформ.

"Рівно рік тому росіяни розпочали наступ на Вовчанськ. Окупанти всю ніч обстрілювали місто артилерією, ракетами та авіабомбами, а зранку розпочали штурмові дії. 10 травня 2024 року 34 окремий мотопіхотний батальйон "Вовкодави" прийняв бій", - ідеться у дописі.

За словами командира з позивним Фартовий, батальйон спочатку стояв у населеному пункті Тихе - це східна околиця Вовчанська.

"Ми зупинили противника і навіть проводили наступальні дії. Потім було прийнято рішення перекинути нас у саме місто Вовчанськ. І з того моменту ми вже як стали у Вовчанську, так і стоїмо більше 10 місяців. За цей час ми не втратили позицій, батальйон тримає свій район оборони. Далі була масштабна операція зі звільнення Агрегатного заводу у Вовчанську. Після звільнення заводу ми провели зачистку, і він також перейшов у нашу смугу відповідальності", - розповів Фартовий.

Військові показали, яким став Вовчанськ через рік після початку російського наступу - Фото 1

Він зазначив, що за рік місто практично зрівняли з землею. До того складні умови міського бою перетворилися на майже неможливі. Оборону доводиться тримати в руїнах.

"Від будинків залишилась цегла, уламки бетону. Під ним – нори. Це війна в норах. Ми в норах, окупанти в норах. Бачимо рух противника, піхота виходить і розстрілює їх. От і вся тактика", - сказав комбат.

Фартовий каже, що техніка в місто не заїжджає, робота артилерії обмежена. В цих умовах на передній план виходить піхота.

"Де немає піхотинця – там немає фронту. Тут працює піхота, всі інші підрозділи працюють на неї. Ти можеш бути суперкласним дронщиком, але якщо перед тобою немає піхотинців, які будуть тримати противника, то який з того толк, що ти класно літаєш чи стріляєш з "Джавеліна"? Акцент на піхоті, найбільше уваги піхоті, тому що піхота переносить найбільший тягар війни", - переконаний комбат.

Ворог щодня проводить штурмові дії, безрезультатно намагаючись протиснути українську оборону. Лише за 4 місяці цього року "Вовкодави" "знешкодили" понад 500 окупантів.

Військові показали, яким став Вовчанськ через рік після початку російського наступу - Фото 2

"Я думаю, це в них така свідома тактика. Сидить, наприклад, на нашій позиції, три бійця. Вони (окупанти - ред.) роблять накати. Перший – подохли, другий – подохли… І так продовжують і з розрахунку на те, що якийсь ... таки дійде і застрибне. Все одно ж іде якась стрілянина, перекидання гранатами, самі бійці виснажуються. А інколи російські командири своїх начальників дурять, що хтось зайшов, і просять людей на закріплення з розрахунку, що ще когось дадуть, щоб спробувати "дотиснути", - розповідає комбат.

Комбат зазначив, що Вовчанськ став для росіян м’ясорубкою, в яку вони постійно закидають нове "м’ясо", доводячи, що людські життя для них - ніщо. Окупанти рівняють колись красиве промислове місто з землею, доводячи, що все, що їм потрібно, – територія.

Військові показали, яким став Вовчанськ через рік після початку російського наступу - Фото 3

"Поки ми їх тут тримаємо – ми захищаємо наступні населені пункти. Ми "затягуємо" на себе сили окупантів, які намагаються нас вибити. Цим вони десь ослаблюють фронт, і інші підрозділи – штурмові, десантні, десь просуваються на інших напрямках. А ми тут стоїмо. Така у нас робота", - додає Фартовий.

Як повідомлялося, 9 травня речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин поінформував, що на Харківському напрямку під час оголошеного російським диктатором Путіним "перемир'я" штурмові дії ворога тривали. Одна з точок напруги - район Вовчанська і навколишніх населених пунктів - Вовчанських Хуторів і Тихого.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader