/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F1c8946e76180dc822d7a38f037a3ca22.jpg)
Іран поставить РФ пускові установки для ракет Fath-360: у Reuters назвали ризики
Коротко:
Іран планує найближчим часом передати Росіїпускові установки для балістичних ракет типу "земля-земля" Fath-360. Про можливу передачу цього озброєння стало відомо з матеріалу агентства Reuters, яке оприлюднило інформацію 9 травня.
Ці ракети мають дальність польоту до 120 км, калібр 300 мм та вагу від 850 до 1100 кг. Їхня особливість — висока точність, швидкість і складність перехоплення сучасними системами ППО.
Відомості надано двома західними представниками сектору безпеки та ще одним чиновником. За їх словами, Іран уже передавав ракети Fath-360 Росії у 2024 році, а тепер планується доправити ще й установки для їхнього запуску.
Передача установок, як зазначається, — питання часу, оскільки в іранських військових колах це вже вирішене. Проте точна дата постачання невідома, і посадовці, які мали доступ до цієї інформації, відмовилися надати конкретні деталі журналістам Reuters.
Станом на зараз немає підтверджених фактів застосування цих іранських ракет Росією на полі бою, як і немає офіційних заяв від урядів щодо передачі цього або іншого балістичного озброєння малої дальності.
РФ володіє ракетами Ірану Fath-360 - що відомо
Главред писав про те, що РФ отримала від Ірану 200 ракет Fath-360. Постачання двох ста одиниць озброєння, які увійшли до першої партії, виглядає як виконання угоди.
Водночас видання Business Insider повідомляло, що РФ готується атакувати іранськими ракетами Fath-360. Такими ракетами окупанти можуть бити біля лінії фронту.
Україна висловлювала впевненість, що Росія використовуватиме іранську "допомогу" для терору цивільних.
Більше важливих новин:
Що потрібно знати про Reuters?
"Ройтерз" (англ. Reuters) - британське агентство новин і постачальник даних про фінансові ринки, що надає інформаційні повідомлення газетам та іншим засобам масової інформації, пише Вікіпедія.
Reuters вважається одним із найбільших у світі міжнародних новинних агентств. Агентство існує з середини XIX століття
У Reuters працюють понад 14 000 співробітників у 91 країні світу. Серед них близько 2300 журналістів, а також фотокореспондентів і відеооператорів. Загалом агентство має 197 бюро, які працюють по всьому світу.

