/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6676a43a0d120cd153713d78d98f1269.jpg)
Європа намагається не зірвати саміт НАТО: чим він важливий для України
Про це в етері 24 Каналу зазначив політолог Володимир Фесенко, додавши, що зараз в Європі розмірковують, як знайти баланс інтересів між США і ЄС, як зберегти доволі вагому участь американців в Альянсі.
Визначати відносини між Європою та США будуть 3 країни
Позицію Європи визначатимуть не у Брюсселі (місце розташування штаб-квартири НАТО). Брюссель зараз, на думку політолога, турбується про торгівельні проблеми у відносинах з США, він буде наголошувати на цьому.
Щодо позиції Європи у переговорах з США в контексті НАТО вирішальну роль будуть грати великі європейські держави, які є впливовими гравцями в Альянсі: Німеччина, Франція, Велика Британія. Остання тим більше не є членом ЄС,
– озвучив Фесенко.
З його слів, ці три країни будуть визначати подальшу ситуацію взаємин між Штатами і Євросоюзом. Ймовірно під час саміту в Нідерландах будуть обговорюватись обсяги закупівлі Європою американської зброї. Чимало європейських політиків розглядають це питання як спосіб утримати єдність між США і Європою в межах НАТО. Хоча в окремих європейських лідерів, зокрема Макрона, дещо інша позиція.
"В нього хоча й дружні стосунки з Трампом, однак він вважає, що Європа має дбати про розвиток власного військового виробництва, менше закуповувати зброї за кордоном, тобто в США", – зауважив політолог.
Які питання можуть порушити на саміті НАТО?
Фесенко не виключає, що на саміті в Гаазі будуть домовлятися про збільшення постачання американської зброї. Може обговорюватись питання, щоб Європа закуповувала ракети для систем ППО Patriot, які передасть Україні, та й загалом буде порушуватися питання надання військової допомоги нашій державі.
Зараз буде формуватися спільна тактична лінія Європи. В Німеччині вже є новий канцлер, його перший візит, до речі, відбувся до Франції, де як раз обговорювались питання оборони,
– зазначив Фесенко.
Цей саміт, як підсумував політолог, буде визначальним для подальшої долі самого НАТО: як ця організація буде розвиватися, які функції виконуватиме в Європі, якою буде структура військ Альянсу.

