Кожного року в Україні святкують День матері. Свято не має фіксованої дати, оскільки традиційно відзначається у другу неділю травня. У 2025 році це свято припадає на 11 травня. У День матері день діти дарують своїм матерям подарунки і нагадують про свою любов.
Історія Дня матері
Вперше відзначати День матері запропонувала американська активістка Джулія Ворд у 1872 році, але цю ініціативу не підтримали. У 1908 році американка Анна Джервіс запропонувала вшановувати матерів на честь своєї мами, яка померла.
Через два роки свято, присвячене матерям, вперше визнали офіційним у штаті Вірджинія, а в 1914 році президент Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня Днем матері.
День матері у Європі почали відзначати після Першої світової війни у Німеччині, Чехії, Швеції, Норвегії. У Великій Британії тривалий час була «материнська неділя» – четверта неділя Великого посту.
Вперше День матері в Україні відзначили у Львові у 1929 році. Після цього традиція святкування поширилася у Тернопільській області та у Східній Галичині. Але у радянський період свято заборонили.
Офіційно відзначати День матері в Україні почали вже після здобуття Незалежності – 10 травня 1999 року був підписаний відповідний указ президента.
Традиції свята
Кожна країна має свої традиції святкування Дня матері. Так, у США та у країнах Європи в цей день заведено прикріпляти до одягу гвоздики. Кольорова гвоздика означає, що мама у людини жива, а біла – що вона вже померла.
Також у Сполучених Штатах в цей день прийнято організовувати святковий сніданок для мам. На свято є традиція дарування материнського перстня – камінців на ньому має бути стільки, скільки у жінки дітей.
На День матері у Німеччині діти дарують своїм мамам 12 троянд, які мають бути кольоровими. Букет з білих троянд прийнято нести на могилу покійної матері.
На свято в Австралії вітають не тільки матерів, а й усіх жінок, які повя'зані з вихованням дітей.
В Україні у День матері заведено дякувати мамам, надсилати їм подарунки та квіти.