Знайшли скарб під статуєю Будди: неочікуване відкриття в Таїланді
На північному сході Таїланду археологи виявили колекцію стародавніх релігійних артефактів під час реставраційних робіт в історичному храмовому комплексі. Відкриття зробили у Ват Тхаммачак Сема Рам в окрузі Сунг Ноен, місці, яке було центром буддійської діяльності з часів Двараваті, що охоплює період з VI по XI століття нашої ери.
Про це пише Heritage Daily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Експерти з Департаменту образотворчих мистецтв Таїланду виявили, що під час стабілізації культової статуї Будди, яка, як вважають, датується 657 роком нашої ери за часів правління Рамараджа з Рамбурі, вони розкопали глиняну посудину, закопану на глибині 1,3 метра.
Всередині було 33 предмети із золота, срібла та бронзи. Серед знахідок — золоті каблучки, сережки у вигляді спіральних обручів і незвичайні бронзові прикраси. Ці артефакти дуже схожі на предмети, знайдені в Фу Кхао Тхонг у провінції Ранонг і Тха Чана в Сураттхані, що свідчить про широкі регіональні зв'язки.
Одним з видатних предметів є рельєфна пластина, виготовлена зі свинцево-олов'яного сплаву. На ній, розміром 8 см завширшки та 12,5 см заввишки, зображено сидячого Будду на лотосовому п'єдесталі в позі Вітарка Мудра — жесті, що асоціюється з передачею мудрості.
Іншим важливим артефактом є пошкоджений рельєф із зображенням стоячого Будди, оточеного двома фігурами. Вважається, що одна з них є Пхра Пром — тайська форма індуїстського бога Брахми, що демонструє змішання релігійних впливів у регіоні.
Важливо Секрети древніх цивілізацій: хто й навіщо збудував таємничі Гімалайські вежі (фото)Ці знахідки дають уявлення про мистецькі та духовні практики стародавнього Таїланду. Предмети не лише відображають буддійські вірування, але й натякають на торгівельні мережі та культурні обміни, які формували цивілізації Південно-Східної Азії.
Раніше Фокус писав про незвичайні артефакти, знайдені у Саксонії-Ангальт, Німеччина. Археологи виявили незвичайне поховання жінки, біля якої виявили скупчення продірявлених зубів собак.
Також ми розповідали про дослідження терм Тритона, збудованих на околиці Риму у II столітті н. е. Вчені виявили, що їх згодом перетворили на ранньохристиянську церкву.

