/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fbc6971438b0cea7c20f0ce863e10c399.jpg)
Залізо тут ні до чого: що означає, якщо яблуко швидко темніє
Ви дізнаєтесь:
Яблука - корисні та бюджетні фрукти, які багато хто полюбляє. Однак, часто можна побачити, як після нарізання яблуко швидко змінює колір та темніє.
Главредвирішив розібратись, чому яблука швидко темніють.
Чому яблуко стає коричневим
У відео Онлайн-школа Альтернатива на YouTube повідомляється, що найчастіше люди вважають, що яблуко темніє на зрізі через великий вміст заліза, але це не так.
Після пошкодження цілісності фрукта відбувається ціла низка хімічних процесів, які є справжніми причинами його потемніння.
Зокрема, плоди відрізняються великою кількістю антиоксидантів - поліфенолів та поліфенолоксидази.
Після розрізу в фрукт проникає кисень, тому ферменти починають активно взаємодіяти між собою, створюючи хімічну реакцію. Наприкінці взаємодії з’являється новий компонент — хінон, який є тим сильним окислювачем, що призводить до потемніння.
Таким способом фрукт намагається захистити себе від шкідників та створює захисну плівку, яка не дозволяє ушкодженню розростатися вшир і всередину.
Як запобігти потемнінню яблук
Є кілька способів, які можуть зупинити потемніння яблук:
Чому яблука так швидко темніють – відео:
Читайте також:
Чим корисні яблука?
Яблука - потужне джерело різних вітамінів і мінеральних елементів. У свіжому яблуці безліч вітамінів - ретинол, токоферол, філохінон, бета-каротин, лютеїн. Усі ці речовини корисні для людини.
