За підтримки міжнародних партнерів на Дніпропетровщині відкрили 10 цифрових освітніх центрів
За підтримки міжнародних партнерів на Дніпропетровщині відкрили 10 цифрових освітніх центрів

За підтримки міжнародних партнерів на Дніпропетровщині відкрили 10 цифрових освітніх центрів

У Дніпропетровській області у межах проєкту ЮНІСЕФ за фінансової підтримки ЄС, урядів Люксембургу та Норвегії благодійний фонд savED створив 10 цифрових освітніх центрів для позашкільного навчання.

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі проєкту ЮНІСЕФ та благодійному фонді savED.

“На Дніпропетровщині створили 10 нових цифрових освітніх центрів для позашкільного навчання дітей. Такі осередки у межах проєкту ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Люксембургу та Норвегії реалізував благодійний фонд savED”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цифрові освітні центри функціонують у тих громадах регіону, де повноцінне очне навчання школярів під час війни неможливе з міркувань безпеки, а шкільна інфраструктура пошкоджена або ж є перебої в електропостачанні, обмежений доступ до інтернету, бракує цифрових пристроїв.

Як поінформували у пресслужбі, приміщення просторів оснащені всім необхідним для онлайн- або офлайн-навчання: меблями, комп'ютерами, навушниками та роутерами для стабільного інтернет-зв'язку. Крім навчальних можливостей, тут є умови для соціалізації та дозвілля дітей - мінібібліотека, ігри та канцелярія.

Ірина Бондаренко, директорка ліцею у Нікопольському районі, на базі якого працює один з десяти нових цифрових освітніх центрів, наголосила, що він допоможе адаптувати дітейдо офлайн-навчання, якого тут повноцінно не було від початку повномасштабної війни (спочатку воно велося виключно в дистанційному, а потім у змішаному форматі). Ще один великий плюс простору - сучасна техніка, якої закладу дуже бракувало. Бондаренко додала, що тепер ліцей має інтерактивну дошку, і діти можуть наочно працювати з учителем інформатики над завданнями.

Цифрові освітні центри безкоштовно можуть відвідувати всі школярі, незалежно від того, в якому закладі громади вони навчаються. Простори працюють за попередньо розробленим тьюторами розкладом, який включає неформальні заняття, гуртки, заняття з надолуження освітніх прогалин, STEM тощо.

“Майже 40% дітей в Україні навчаються виключно онлайн або у змішаному форматі — часто в нестабільних умовах, у підвалах шкіл чи в облаштованих укриттях. Створення нових цифрових освітніх центрів у Дніпропетровській області є прямою відповіддю на ці виклики… Ці безпечні простори залишатимуться з нами на роки й десятиліття. Інвестуючи в освіту сьогодні, ми інвестуємо в майбутнє України”, - зазначив Фредерік Лінкнехт, керівник освітніх програм ЮНІСЕФ в Україні.

У фонді savED поінформували, окремо у межах проєкту ЮНІСЕФ планується реалізувати на Дніпропетровщині ще один новий формат освітнього центру, який стане осередком професійного розвитку для освітян Кривого Рогу.

Як повідомляв Укрінформ, у березні в місті Вознесенськ Миколаївської області відкрили цифровий освітній центр, який надасть місцевим школярам доступ до сучасних технологій навчання.

Фото ілюстративне

Теги за темою
Євросоюз Діти Освіта
Джерело матеріала
loader
loader