У Королівській опері Швеції відбувся концерт, присвячений українським співакам Менцинському та Крушельницькій
У Королівській опері Швеції відбувся концерт, присвячений українським співакам Менцинському та Крушельницькій

У Королівській опері Швеції відбувся концерт, присвячений українським співакам Менцинському та Крушельницькій

У Королівській опері Швеції вперше відбувся концерт, присвячений творчому спадку видатних українських оперних співаків початку ХХ століття Модеста Менцинського та Соломії Крушельницької.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, подія стала частиною щорічного масштабного Європейського фестивалю "Українська весна", який щороку знайомить шведську публіку з українською культурою.

Організатором фестивалю є Український інститут у Швеції.

У вступному слові художня керівниця фестивалю, шведсько-українська піаністка Наталія Пасічник зазначила, що концерт присвячений 150-річчю тенора Модеста Менцинського та сопрано Соломії Крушельницької.

"Обоє митців були найяскравішими оперними зірками початку ХХ століття. Обоє народилися на Галичині та навчалися у Львівській консерваторії у педагога з вокалу Валерія Висоцького. Вони були друзями та сценічними партнерами. Менцинський називав Крушельницьку своєю "хрещеною матір’ю в мистецтві", – сказала Пасічник.

У Королівській опері Швеції відбувся концерт, присвячений українським співакам Менцинському та Крушельницькій - Фото 1 У Королівській опері Швеції вперше відбувся концерт, присвячений українським оперним зіркам Менцинському та Крушельницькій / Фото: Bengt Gustafsson

Ведучим вечора став шведський музикознавець і дослідник оперного мистецтва Нільс Йоран. Він розповів публіці історію життя і мистецької дружби Менцинського та Крушельницької.

"Модест Менцинський, уродженець України, зробив блискучу кар’єру в Королівській опері Стокгольма та виступав на найпрестижніших сценах Європи. Його унікальний талант і музична спадщина продовжують надихати покоління. Швеція стала для Менцинського другою батьківщиною, де він отримав найвищі мистецькі відзнаки та створив сім’ю. Соломія Крушельницька, одна з найвидатніших оперних співачок світу, підкорила оперні сцени своєю винятковою майстерністю та пристрастю до музики. Їхнє листування та творча співпраця стали легендарними, і цього вечора ми вшановуємо їхню пам’ять", – розповів Нільс Йоран.

У програмі прозвучали італійські арії, польські та українські романси, українські народні пісні в класичній обробці з репертуару видатних оперних співаків.

Відома українська оперна співачка Софія Соловій (сопрано) виконала твори з репертуару Соломії Крушельницької. Серед них - арії з опер "Тангойзер" Ріхарда Вагнера, "Мадам Баттерфляй" Джакомо Пуччіні, "Аїда" Джузеппе Верді, "Галька" Станіслава Монюшка, пісенні твори українського композитора Станіслава Людкевича та українські народні пісні. Акомпанувала їй українська піаністка професорка консерваторії в Граці (Австрія) Жанна Микитка.

Програму Модеста Менцинського виконав Лутандо Каве (баритон). Він заспівав твори Миколи Лисенка – "Ой не світи, місяченьку" та "Мені однаково" на слова Тараса Шевченка, арії з опер "Отелло" Джузеппе Верді, "Фігаро" Моцарта, "Кармен" Бізе та інші. Акомпанував піваку викладач музичного мистецтва Стокгольмської оперної школи Мартін Хельстрем.

У залі були присутні прямі нащадки Менцинського, які нині мешкають у Стокгольмі.

На концері був аншлаг. Шведська публіка оваціями стоячи вітала артистів після його закінчення.

Український інститут у Швеції – громадська організація, заснована у Стокгольмі у 2014 році українсько-шведською піаністкою Наталією Пасічник з метою поширення культурної спадщини України та сприяння кращому розумінню і знанням української культури та історії у Швеції. Організація, зокрема, забезпечує присутність України на міжнародних культурних майданчиках та підвищення обізнаності про нашу країну в Європі, що сприяє зменшенню впливу російської дезінформації.

Фото: Bengt Gustafsson

Теги за темою
музика
Джерело матеріала
loader
loader