Москва вбачає ознаки того, що Сполучені Штати починають краще розуміти позицію Росії щодо "ключових питань", зокрема війни проти України.
Про це заявив радник російського диктатора з національної безпеки Юрій Ушаков, повідомляє Reuters.
Посадовець, який раніше обіймав посаду посла Росії у США, розповів у коментарі державному російському телебаченню, що "певною мірою" позиція Москви враховується у Вашингтоні, хоча й не повністю. За його словами, у Кремлі бачать "процес" поступового врахування російських вимог і пропозицій.
Він також висловив думку, що спостерігається рух у бік відновлення контактів між Росією та США після їх різкого погіршення внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році.
Згідно з повідомленням Reuters, нова адміністрація президента США Дональда Трампа демонструє м’якший підхід до Росії у порівнянні з попередником Джо Байденом. Деякі заяви представників Трампа, зокрема його спеціального посланця Стіва Віткоффа, на думку видання, частково перегукуються з риторикою Кремля.
Москва наполягає на визнанні контролю над чотирма частково окупованими українськими областями, а також на відмові Києва від прагнення вступити до НАТО та так званій "денацифікації".
Водночас, з обох сторін надходили сигнали про можливу зустріч між Дональдом Трампом і Владіміром Путіним. Дата переговорів наразі не визначена. Прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков цього тижня заявив, що така зустріч є "безумовно необхідною", але наголосив на потребі її ретельної підготовки.
Ушаков визнав, що між сторонами залишаються значні розбіжності: "Ми, напевно, розчарували їх у певних питаннях. Вони також розчарували нас. Можливо, навіть більше, ніж ми їх".
Нагадаємо, нещодавно Трамп висловив сумніви в щирості Путіна щодо завершення війни, вказуючи на продовження російських атак. Водночас він припустив, що агресивна поведінка російського диктатора може зрештою зіграти на користь України.
Також Трамп закликав на 30 днів припинити вогонь і пригрозив санкціями у разі порушення режиму тиші.
Крім того, міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що за задумом нової адміністрації Вашингтона інвестиційна угода з Україною може стати одним із інструментів тиску на Кремль.