Працівникам Microsoft заборонили використовувати чат-бот DeepSeek
Працівникам Microsoft заборонили використовувати чат-бот DeepSeek

Працівникам Microsoft заборонили використовувати чат-бот DeepSeek

Хоча багато організацій і навіть країн вже обмежили використання DeepSeek, це перший раз, коли Microsoft публічно заявила про подібну заборону.

Працівникам Microsoft заборонено використовувати китайський чат-бот DeepSeek через побоювання щодо безпеки даних і пропаганди.

Про це під час слухань у Сенаті заявив віце-голова правління та президент компанії Microsoft Бред Сміт, передає TechCrunch.

«У Microsoft ми не дозволяємо нашим співробітникам використовувати додаток DeepSeek», — сказав Сміт, маючи на увазі сервіс застосунку DeepSeek (який доступний як на комп’ютерах, так і на мобільних пристроях).

Також Сміт зазначив, що через ці занепокоєння Microsoft не додав DeepSeek до свого магазину застосунків.

Хоча багато організацій і навіть країн вже обмежили використання DeepSeek, це перший раз, коли Microsoft публічно заявила про подібну заборону.

Сміт пояснив, що заборона пов’язана з ризиком зберігання даних у Китаї та тим, що відповіді DeepSeek можуть бути «впливовими з боку китайської пропаганди».

Згідно з політикою конфіденційності DeepSeek, дані користувачів зберігаються на серверах у Китаї. Такі дані підпадають під дію китайського законодавства, яке вимагає співпраці з органами розвідки. Крім того, DeepSeek жорстко цензурує теми, які китайська влада вважає чутливими.

Попри критичні коментарі Сміта про DeepSeek, Microsoft раніше надала доступ до ШІ-моделі DeepSeek R1 через хмарну платформу Azure, яка відрізняється від безпосереднього надання доступу до чат-бота DeepSeek.

Оскільки DeepSeek має відкритий код, будь-хто може завантажити модель, зберігати її на власних серверах і надавати клієнтам без надсилання даних до Китаю.

Однак, це не усуває інші ризики, такі як поширення пропаганди або генерування небезпечного коду.

Також Сміт заявив, що Microsoft змогла «зайти» всередину моделі штучного інтелекту DeepSeek і «змінити» її, щоб прибрати «шкідливі побічні ефекти».

Нагадаємо, раніше Міністерство промисловості Південної Кореї тимчасово заборонило доступ співробітників до китайського стартапу зі штучного інтелекту DeepSeek з міркувань безпеки.

Також почали блокувати китайський ШІ-асистент DeepSeek працівникам Пентагону та Палати представників Конгресу США. Їх попередили, що DeepSeek зберігає дані користувачів на китайських серверах і підпорядковується законодавству Китаю, а зловмисники вже використовують його для поширення шкідливих програм та зараження пристроїв.

З тих же причин заборонили використовувати DeepSeek на державних системах і пристроях у Тайвані, Нідерландах та Австралії. Повністю обмежили доступ до застосунку в Італії.

Фото: Shutterstock

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Китай Microsoft
Джерело матеріала
loader
loader