/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F55b51926724756b03876af6a48f3abc0.jpg)
Над комунікацією про війну в Україні мають працювати і нунцій, і журналісти - посол Ватикану
Про це в інтерв'ю РБК сказав апостольський нунцій (посол Ватикану) в Україні Вісвальдас Кульбокас, передає Укрінформ.
"Стосовно і війни, і України, я б сказав, що це є величезна робота. Тому що навіть державний секретар Святого Престолу або його помічники, коли вони спілкуються з Папою – я маю цей досвід, коли працював в Державному секретаріаті – ніколи вони не мають величезної кількості часу про всі питання поговорити, тому що питань є багато", - сказав Кульбокас.
Він зауважив, що комунікація з питань війни в Україні стосується не лише нунція та керівників Державного секретаріату, а й журналістів у Ватикані й українських медійників.
"Як ми говоримо про війну, про що ми пишемо. Теж це є завданням навіть не тільки для посольства України, тому що посол теж має обмежену можливість зустрічатись з Папою, а й делегацій, які їдуть до Святого Престолу", - сказав він.
Водночас посол Ватиканузауважив, що система долучення Святого Престолу до посередницьких зусиль між Україною та Росією є "недопрацьованою".
"Наміри є добрі (йдеться про посередницькі зусилля - ред.), але, як сказав, ще сама система недопрацьована, тому що це дуже складне питання. З Росією недостатньо, що якийсь там особистий представник Папи, як кардинал Дзуппі (спеціальний посланець Папи Римського з питань повернення українських в’язнів і дітей, депортованих Росією - ред.), передає списки, питання і прохання, навіть зустрічається, два рази він їздив до Москви. Цього не вистачає", - зазначив він.
Кульбокас додав, що у питанні полонених у Ватикану недостатньо фінансових можливостей для надання допомоги.
"Коли це стосується і полонених, наприклад, ми бачимо, що деякі країни мають більше фінансових можливостей. Тому що легше обміни проходять, коли є система, коли є країна, яка і фінансово, і логістично надає допомогу. Святий Престол – звучить дуже гарно, але навіть коли стосується фінансових можливостей, не завжди вони є. Те саме стосовно дітей. Ми бачимо, як працює Катар – літаками, робить евакуації, перевозить дітей. Їм дає можливість десь переночувати перед тим, як їх перевозять з Росії до Катару або прямо до України", - розповів посол.
Як повідомляв Укрінформ, 8 травня новим Папою Римським обрали американського кардинала Роберта Превоста, який обрав собі ім'я Лев XIV.
Фото: ugcc.ua

