Над комунікацією про війну Росії проти України з Папою Римським мають працювати як нунцій, так і журналісти, — посол Ватикану
Над комунікацією питання про війну Росії проти України з новим Папою Римським Левом XIV мають працювати представники Святого Престолу, а журналісти з Ватикану та України. Про це в інтерв'ю «РБК-Україна» сказав апостольський нунцій (посол Ватикану) в Україні Вісвальдас Кульбокас.
На запитання про те, як будуватиметься ставлення нового Папи до України, Кульбокас відповів, що комунікація щодо питань війни та України вимагає значної за обсягом роботи.
«Навіть державний секретар Святого Престолу або його помічники, коли вони спілкуються з Папою – я маю цей досвід, коли працював в Державному секретаріаті — ніколи вони не мають величезної кількості часу про всі питання поговорити, тому що питань є багато. Тому тут, я б сказав, це робота всіх нас. І моя робота, як Нунція, і робота керівників Державного секретаріату. Це робота журналістів. І тих, що є журналістами самого Ватикану, і українських журналістів. Як ми говоримо про війну, про що ми пишемо», — сказав Кульбокас.
Він також вважає, що це є завданням для делегацій, які їдуть до Святого Престолу.
Водночас посол Ватикану сказав, що система долучення Святого Престолу до посередницьких зусиль між Україною та Росією є «недопрацьованою».
«Наміри є добрі, але, як сказав, ще сама система недопрацьована, тому що це дуже складне питання. З Росією недостатньо, що якийсь особистий представник Папи, як кардинал Дзуппі (спеціальний посланець Папи Римського з питань повернення українських в’язнів і дітей, депортованих Росією — ред.), передає списки, питання і прохання, навіть зустрічається, два рази він їздив до Москви. Цього не вистачає», — зазначив він.
Вісвальдас Кульбокас також зауважив, що в питанні полонених Ватикан має недостатньо фінансових можливостей для надання допомоги.
«Коли це стосується і полонених, наприклад, ми бачимо, що деякі країни мають більше фінансових можливостей. Тому що легше обміни проходять, коли є система, коли є країна, яка і фінансово, і логістично надає допомогу. Святий Престол — звучить дуже гарно, але навіть коли стосується фінансових можливостей, не завжди вони є. Те саме стосовно дітей. Ми бачимо, як працює Катар — літаками, робить евакуації, перевозить дітей. Їм дає можливість десь переночувати перед тим, як їх перевозять з Росії до Катару або прямо до України», — розповів посол.
Новим Папою став кардинал Роберт Френсіс Прево зі США — перший американський понтифік в історії. Він взяв імʼя Лев XIV і став 267-м Папою Римським.
Фото: Департамент інформації УГКЦ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

