На ремонті Нижньодністровської ГЕС «наварили» 5 мільйонів - гендиректору оголосили підозру
На ремонті Нижньодністровської ГЕС «наварили» 5 мільйонів - гендиректору оголосили підозру

На ремонті Нижньодністровської ГЕС «наварили» 5 мільйонів - гендиректору оголосили підозру

Генеральному директору Нижньодністровської ГЕС і двом спільникам повідомили про підозру у розтраті майже 5 млн грн під час проведення ремонтних робіт на станції.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, передає Укрінформ.

Генеральний директор залучив до протиправних дій керівницю відділу публічних закупівель та інженера підприємства. Cтанція уклала договори з двома приватними компаніями на виконання ремонтних робіт за завищеними цінами. Тендерна документація була оформлена таким чином, щоб забезпечити перемогу заздалегідь визначених підрядників.

На ремонті Нижньодністровської ГЕС «наварили» 5 мільйонів - гендиректору оголосили підозру - Фото 1

Попри виявлені порушення з боку Держаудитслужби і притягнення керівниці відділу до адміністративної відповідальності, підрядні договори не були переглянуті.

За чотирма укладеними угодами загальною вартістю майже 16 млн грн комерсанти мали провести роботи з укріплення споруд ГЕС, облаштування стічних систем та зміцнення окремих ділянок інфраструктури.

На ремонті Нижньодністровської ГЕС «наварили» 5 мільйонів - гендиректору оголосили підозру - Фото 2

Згідно з висновком експертів, реальна вартість таких робіт була менша на 4,8 млн грн. За попередніми даними слідства, переплачені кошти були розподілені між учасниками схеми.

На ремонті Нижньодністровської ГЕС «наварили» 5 мільйонів - гендиректору оголосили підозру - Фото 3

Також перевіряється можливе порушення норм безпеки при виконанні ремонтних робіт. Жодних загроз сталому функціонуванню станції не зафіксовано.

Правоохоронці 7 травня провели обшуки за місцем роботи і проживання посадовців та вилучили фінансову документацію, цифрові носії, мобільні телефони, а також близько 25 млн грн готівкою в різній валюті.

Трьом фігурантам повідомили про підозру у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену організованою групою, повторно, у великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

ДБР також перевіряє можливу причетність до злочину інших посадовців.

Як повідомляв Укрінформ, працівники ДБР за матеріалами Управління внутрішньої та власної безпеки ДПСУ затримали проректора національної військової академії, який змушував співробітників зводити будинок на його земельній ділянці.

Теги за темою
Ремонт
Джерело матеріала
loader
loader