Президент США Дональд Трамп заявив про свою готовність до зниження мит на імпорт з Китаю напередодні важливих переговорів між двома найбільшими економіками світу, які мають відбутися в суботу, пише Financial Times.
У дописі на своїй сторінці у соцмережі Truth Трамп припустив, що СШАможуть майже вдвічі скоротити свої мита на китайські товари, які зараз встановлено на рівні 145%, і водночас закликав Пекін відкрити свої ринки для американської продукції.
За його словами, доцільним є тариф у 80%.
Міністр фінансів США Скотт Бессент і торговий представник Джеймісон Грір у суботу мають зустрітися з віцепрем'єром Китаю Хе Ліфенгом. Обидві країни прагнуть знайти шляхи послаблення величезних взаємних мит у протистоянні, яке загрожує світовій економіці.
Попри чинні високі тарифи США, опубліковані в п'ятницю дані показали, що у квітні загальний експорт Китаю різко зріс. Це зміцнило позиції Пекіна напередодні переговорів. За даними митної служби Китаю, оскільки китайські компанії перенаправляли торговельні потоки зі США до Південно-Східної Азії, Європи та інших країн, порівняно з минулим роком експорт зріс на 8,1% в доларовому еквіваленті.
Пізніше в п'ятницю Білий дім уточнив, що Трамп як і раніше наполягає на своїй позиції і не збирається в односторонньому порядку знижувати тарифи на Китайські товари.
«Ми маємо побачити поступки з їхнього боку. Щодо цифри 80 відсотків, то це цифра, яку озвучив президент, і ми побачимо, що станеться цими вихідними», – заявила журналістам прессекретар Білого дому Каролайн Левітт.
Джерела в оточенні Трампа повідомили, що цифри, які Трамп озвучив у своєму дописі на Truth Social, є скоріше переговорною тактикою перед суботніми переговорами, ніж фактичною метою.
Ліббі Кантрілл, керівник відділу державної політики американської облігаційної групи Pimco, попередила, що хоча існує ймовірність певного пом’якшення тарифів протягом наступних кількох тижнів, шанси на досягнення міцної суттєвої угоди в результаті цих переговорів вихідного дня дуже низькі.
Вона наголосила, що історично узгодження торговельних угод займало в середньому 18 місяців, а реалізація – ще 25, і що відносини між США та Китаєм з часу першого терміну Трампа лише погіршилися.
«Ми можемо побачити певну позитивну реакцію фондового ринку, але будь-яка угода буде лише номінальною», – сказала вона.
Міністерство торгівлі Китаю цього тижня заявило, що вирішило співпрацювати зі США «на основі власних інтересів Китаю та звернень американських компаній та споживачів».
Пекін раніше заявляв, що передумовою для переговорів має стати зниження митних тарифів з боку США.
Федеральна резервна система США цього тижня попередила, що мита Трампа посилили невизначеність політиків і можуть збільшити як інфляцію, так і безробіття. Вашингтон упродовж останнього місяця веде переговори з іншими країнами в рамках оголошеного президентом призупинення дії мит на 90 днів.
У п'ятницю Трамп написав у соціальних мережах, що «у списку багато торговельних угод, всі вони хороші (ЧУДОВІ!)!».
Однак, у приватних розмовах більшість іноземних посадовців зазначають, що переговори з Вашингтоном, схоже, просуваються повільно, а американські чиновники не можуть сформулювати конкретні вимоги.
Що стоїть за торговельною війною між Вашингтоном і Пекіном, аналізував Сергій Корсунський у статті "Тарифна війна США і Китаю: чи переможе Трамп?".