Договір про копалини не передбачає гарантій безпеки, але це хороша угода – американський дипломат
Договір про копалини не передбачає гарантій безпеки, але це хороша угода – американський дипломат

Договір про копалини не передбачає гарантій безпеки, але це хороша угода – американський дипломат

Майк Карпентер (Фото: LIGA.net)

Договір про ресурси між Україною та США не передбачає гарантій безпеки, але це хороша угода на користь обох країн. Про це LIGA.net у кулуарах Київського безпекового форуму розповів американський дипломат Майкл Карпентер, колишній постпред Штатів при ОБСЄ (2021-2024).

"Я вважаю, що український уряд вчинив мудро, переглянувши [умови] угоди про корисні копалини. Я думаю, що початковий текст, запропонований адміністрацією США, був дуже експлуататорським за своєю природою і майже, можна сказати, колоніальним за своїми амбіціями", – заявив Карпентер.

Він зауважив, що текст договору, ратифікований Верховною Радою 8 травня, є "набагато кращим" за початковий варіант, оскільки він дозволяє рівноправну експлуатацію критично важливих корисних копалин.

Читайте також
Україна готова внести 3 млрд грн у спільний з США фонд відбудови. Як він працюватиме

Водночас дипломат вважає, що заяви про те, чого можна досягти за допомогою цієї угоди, є перебільшеними.

"Я не думаю, що в Україну надійде багато інвестицій від західних видобувних компаній в найближчій перспективі. Потенційно, через три-п'ять-десять років, через тривалий час після того, як ця адміністрація [США] піде, ви ймовірно зможете побачити, що щось з цього може вийти", – розповів Карпентер.

Проте він наголосив, що укладений документ "не пропонує жодних гарантій безпеки", а ті, хто намагається її продати як безпекову угоду "наводять просто не переконливий аргумент".

"Тут немає жодних гарантій безпеки. Це просто угода про спільну експлуатацію ресурсів України на користь обох країн. І це нормально. Це хороша угода", – підсумував Карпентер.

Читайте також
Українців, які позитивно сприймають угоду про копалини, вдвічі більше за скептиків – КМІС
  • У березні, до підписання угоди, президент США Трамп поширював думку, що наявність американських фахівців в Україні нібито не дозволить диктатору Путіну здійснити новий напад.

  • У травні, після підписання документа, держсекретар Рубіо заявляв, що угода про ресурси є кроком у закінченні російсько-української війни. Водночас голова Мінфіну США Бессент стверджував, що цим документом Трамп "роздав" своєму українському колезі Зеленському роял-флеш, який можна показати російському керівництву.
Читайте також
Зеленський щодо ратифікації угоди про надра: Такої перспективної угоди зі США ще не було
Джерело матеріала
loader
loader