Чернівчани подарували шахраям понад 62 тисячі, бо дуже хотіли машину і позбутися візочка. Поліція сумно розводить руками
Чернівчани подарували шахраям понад 62 тисячі, бо дуже хотіли машину і позбутися візочка. Поліція сумно розводить руками

Чернівчани подарували шахраям понад 62 тисячі, бо дуже хотіли машину і позбутися візочка. Поліція сумно розводить руками

Чернівчани подарували шахраям понад 62 тисячі, бо дуже хотіли машину і позбутися візочка. Поліція сумно розводить руками (і нагадує прописні істини)

Маємо свіжих “героїв” інтернет-шопінгу. За минулу добу двоє жителів Чернівців вирішили довести, що довіряти незнайомцям в інтернеті – це не просто можна, а й потрібно! Особливо, якщо хочеш попрощатися зі своїми грошима. Сумарно полегшили свої гаманці на користь невідомих добрих людей аж на 62 тисячі з гаком.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Відділу комунікації поліції Чернівецької області.

Першим відзначився 36-річний чоловік. Побачив на сайті оголошень “вигідну” пропозицію про продаж авто. Мабуть, таку вигідну, що мозок одразу відключився. “Продавець” був настільки переконливим (або чоловік настільки хотів ту машину), що погодився на передоплату. Ну, бо хто ж купує машину без передоплати невідомо кому? Перерахував понад 10 тисяч, а “продавець”… правильно, розчинився в цифровому тумані швидше, ніж пенсіонер за талончиком до лікаря.

Друга “зірка дня” – 37-річна пані, яка продавала дитячий візочок. До неї написав “покупець”, який, вочевидь, дуже поспішав катати ляльку, бо замість просто переказати гроші, надіслав… “фішингове посилання”. А наша героїня, замість послати це посилання куди подалі, клікнула, ввела всі свої банківські дані. Мабуть, подумала, що це бонус за активність. Карта одразу ж схудла на 52 тисячі гривень. Виходить, візочок був зі золотими колесами?

Поліція, звісно, відкрила кримінальні провадження за статтею “Шахрайство”. Хто б міг подумати! Тепер будуть шукати цих винахідливих “бізнесменів”, що, погодьтеся, в наш час приблизно так само легко, як знайти голку в стозі сіна, якщо голка вміє міняти IP-адреси.

А наостанок поліція, зітхаючи, знову нагадує “прості правила”, які вже, мабуть, всі знають напам’ять, але чомусь постійно забувають: не світіть своїми банківськими даними, як новорічною гірляндою; не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть якщо там обіцяють мільйон за клік; і найголовніше – якщо просять гроші вперед за товар, якого ви ще не бачили, або надсилають дивні посилання замість грошей… можливо, вас просто хочуть “нагріти”. Краще переплатити на пошті за післяплату, ніж подарувати свої кревні невідомому генію злочинності.

Отакі справи. Будьте “пильними” (наскільки це взагалі можливо).

Tweet
Джерело матеріала
loader
loader