/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F40d50e1e51a8aba83272bdb6af5b2a30.jpg)
В Україні понад три мільйони осіб з інвалідністю - Жолнович сказала, скільки з них мають роботу
Про це в телеефірі повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, передає Укрінформ із посиланням на міністерство.
«У нас 3 млн людей з інвалідністю і, на жаль, тільки близько 420 тисяч з них працюють, це трохи більше ніж 16%. В той час як в європейських країнах цей відсоток стартує від 50%. Тому нам точно є до чого прагнути», - сказала міністр.
Вона зазначила, що на сьогодні в Україні ухвалені абсолютно нові законодавчі норми, які змінюють філософію підтримки людей з інвалідністю і спрямовані на те, щоби кожна людина, яка хоче і може працювати, отримала таку можливість. Ці зміни наберуть чинності вже з 1 січня 2026 року.
Передбачено, зокрема, виконання чотиривідсоткової квоти при працевлаштуванні осіб з інвалідністю.
«Вона буде поширена абсолютно на всі підприємства, в тому числі державної сфери, на державні органи, органи місцевого самоврядування. Тому ми стаємо абсолютно рівними в частині виконання обов'язків щодо підтримки працевлаштування людей з інвалідністю», - повідомила Жолнович.
Також в Україні скасують обмеження щодо сфер зайнятості для осіб з інвалідністю. Обмеження залишать лише на ті напрями, де робота такої людини може загрожувати життю або здоров’ю її самої чи оточуючих.
Крім того, в Мінсоцполітики готують стандарт нової послуги – супровід особи з інвалідністю на робочому місці. Як тільки він буде готовий, ця послуга стане доступною для закупівлі.
«Ще ми запроваджуємо підтримку роботодавцю у вигляді компенсації за те, що працевлаштована ним людина з інвалідністю виконуватиме свої обов’язки не з повною продуктивністю. Саме цю різницю, цей відсоток, ми надаватимемо у вигляді субсидії», - додала міністр.
Як повідомляв Укрінформ, Державна служба зайнятості у квітні виплатила першу компенсацію на облаштування робочого місця для фізичної особи - підприємця з інвалідністю.

