У будівлі Держпрому в Харкові відбувся танцювальний перформанс «Тепло холодних стін»
У будівлі Держпрому в Харкові відбувся танцювальний перформанс «Тепло холодних стін»

У будівлі Держпрому в Харкові відбувся танцювальний перформанс «Тепло холодних стін»

У Харкові в будівлі Держпрому у межах проєкту “Пам’ятати” відбувся танцювальний перформанс "Тепло холодних стін" Юлії Гришиної.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу виконавчий директор всеукраїнської асоціації “Платформа сучасного танцю” Олександр Маншилін.

“У цьому проєкті задіяні чотири мисткині-хореографки, які живуть у різних частинах Європи: Юлія Гришина – у Харкові, Катерина Кузнєцова – у Києві, Ніна Булгакова – у Гельсінкі (Фінляндія) й Олена Чучко – у Савоні (Італія). Кожна з них створила свій перформанс. Музику для них написав Олексій Шмурак. Усі перформанси специфічні, вони прив’язані до локації і не можуть бути відтворені будь-де. Кожна учасниця обрала своє місце і шукала з ним зв’язок, вела “діалог”, – розповів Маншилін.

У будівлі Держпрому в Харкові відбувся танцювальний перформанс «Тепло холодних стін» - Фото 1 У Харкові в будівлі Держпрому відбувся танцювальний перформанс / Фото: В`ячеслав Мадієвський

Він зазначив, сам по собі site-specific – це вид перформативного мистецтва, який давно існує, але нечасто практикується в Україні.

Окрім танцю наживо, створюватиметься також відеоробота.

За його словами, для участі у проєкті “Пам’ятати” організатори обрали мисткинь серед кількох десятків заявок. Проєкт покликаний через танець, хореографію та перформативне мистецтво привернути увагу до жінок, які проходять випробування війною, але не беруть участь у збройному протистоянні з ворогом. Ідеться про втрати, емоційне виснаження, вимушену міграцію, неможливість жити звичним життям.

Напрям site-specific передбачає, що митці працюють з місцем розташування під час планування та створення художнього твору (це можу бути скульптура, живопис, графіті, інсталяції та інші види мистецтва).

Юлія Гришина – танцівниця, хореографка, викладачка Харківської державної академії культури, організаторка освітніх і мистецьких заходів, для свого перформансу обрала одну з найвідоміших будівель Харкова – Держпром. За її словами, такі будівлі “трохи занедбані, але дуже атмосферні, надихають на рух своїми лініями та ритмом”.

“Хочеться привернути до них увагу спільноти і, можливо, вплинути на їх реконструкцію і оновлення”, – зазначає мисткиня.

Як повідомлялося, 7 травня начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що на рівні обладміністрації розпочалася робота з включення будівлі Держпрому до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Паралельно опрацьовується питання першочергової допомоги від організації – встановлення 200 тимчасових вікон і постачання необхідних матеріалів.

Внаслідок російського авіаудару 28 жовтня 2024 року в Держпромі були зруйновані стіна та поверходного з під’їздів, пошкоджені близько 700 вікон. Удар по центру міста 8 листопада завдав будівлі додаткових руйнацій.

З вересня 2023 року ЮНЕСКО внесла Держпром до переліку обʼєктів для посиленого захисту.

Теги за темою
Харків
Джерело матеріала
loader
loader