Торговельна війна: Скандинавські країни відкладають пом'якшення монетарної політики
Торговельна війна: Скандинавські країни відкладають пом'якшення монетарної політики

Торговельна війна: Скандинавські країни відкладають пом'якшення монетарної політики

Центральні банки Швеції та Норвегії утримаються від зниження процентних ставок цього тижня через невизначеність, пов'язану з торговельною війною, розпочатою президентом США Дональдом Трампом.

Центробанки в Стокгольмі та Осло встановлять ставки за кредитами після того, як США минулого місяця запровадили мита на імпорт, пише Bloomberg.

Майже всі економісти очікують, що Ріксбанк залишить свою ключову ставку на рівні 2,25%, а банк Норвегії, як передбачається, збереже рівень своєї базової ставки на позначці 4,5%.

Подібно до Федеральної резервної системи США, яка, ймовірно, залишить ставки за кредитами незмінними, кожен центральний банк перебуває в режимі очікування. Офіційні особи оцінюють базову інфляцію, яка залишалася стійкою для обох країн протягом останніх місяців, а також ризики для економічного зростання, пов'язані з торгівлею.

Хоча зараз скандинавські країни видаються синхронізованими, нещодавно вони перебували на протилежних кінцях спектру політики розвинених країн. Ріксбанк Швеції був серед лідерів у постпандемічному зниженні ставок, тоді як Банк Норвегії ще не почав пом'якшення політики, частково через силу своїх енергетичних секторів та слабшу валюту.

Дані щодо споживчих цін, опубліковані в середу, можуть виявитися важливими для шведських політиків. Звіт показав, що базова інфляція в квітні прискорилася до 14-місячного максимуму, але все ж була повільнішою, ніж очікувалося.

Рішення скандинавських банків відбуваються у вирішальний тиждень для глобальної монетарної політики. Окрім ФРС, очікуються рішення про зниження ставок з боку Чехії та Польщі, а також підвищення в Бразилії. У четвер Банк Англії, як очікується, знизить ставки за кредитами.

Джерело матеріала
loader
loader