/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9f739821ed4fd3de2b5ee6ea09348167.jpg)
Президент Литви заявив про план Б, якщо Штати виведуть своїх військових з Європи
Про це повідомляє LRT, передає Укрінформ.
«Литва не тільки думає про план Б, але він у неї вже є. Ми покладаємо великі надії на прекрасну співпрацю з Німеччиною», - заявив Науседа в інтерв'ю ЗМІ.
Німеччина взяла на себе зобов'язання розмістити військову бригаду в Литві до кінця 2027 року. Торік у квітні в Литву прибув перший компонент бригади Бундесверу, відповідальний за планування перекидання військовослужбовців. Очікується, що до кінця цього року чисельність німецьких військовослужбовців збільшиться до 500 осіб.
«Їхнє (Німеччини – ред.) рішення розмістити бригаду в Литві та їхня прихильність до цієї мети, попри всі пертурбації, попри те, що від самого початку не було зрозуміло, чи буде ця бригада фізично розміщена, ця прихильність є й послідовно виконується. Добре знаючи Німеччину, я можу сказати, що німці справді серйозно ставляться до цього зобов'язання», - сказав Науседа.
За словами президента, якщо Литва «виконає домашню роботу і завдання», то бригада Бундесверу буде розміщена в країні, що відкриє нові можливості для військового співробітництва.
«Це відкриє величезні нові можливості для військового співробітництва в інших галузях - розвитку військової промисловості та економічних зв'язків. Це не менш важливо, ніж безпосередньо військова складова», - сказав Науседа.
Однак глава держави підкреслив, що збереження уваги США до Європи залишається метою. «Нам потрібен план Б, і він уже існує. Але ми продовжимо домагатися присутності США тут - у Литві зокрема і в Європі загалом», - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, у квітні телеканал NBC News з посиланням на джерела передавав, що високопоставлені чиновники Міністерства оборони США розглядають пропозицію про виведення 10 000 військових зі Східної Європи.
Тоді Науседа закликав довіряти лише офіційній інформації. Міністри закордонних справ і оборони також говорили про відсутність сигналів про виведення військ.
Президент і міністр оборони Довіле Шакалієне неодноразово заявляли, що Литва готова прийняти більше американських військ.
Американські війська періодично ротуються в Литві з весни 2014 року, а важкоозброєні батальйони США розміщені в країні з 2019 року.
Наразі у країні служить близько тисячі американських військових.
