Прем’єр Індії не приїде на парад до Москви через Пакистан і Сі Цзіньпіна - експерт
Прем’єр Індії не приїде на парад до Москви через Пакистан і Сі Цзіньпіна - експерт

Прем’єр Індії не приїде на парад до Москви через Пакистан і Сі Цзіньпіна - експерт

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді не приїде на парад до Москви через ситуацію з Пакистаном і небажання зустрічатися з очільником Китаю.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив експерт з міжнародних відносин Максим Несвітайлов.

«Зазвичай вона (Індія – ред.) з КНР не дуже любить на найвищому рівні перетинатись, з кількох причин. Китай вважається союзником Пакистану, і ходить багато розмов, що терористичну організацію в Кашмірі, яка вчинила теракт в Індії у квітні, опосередковано фінансує Китай», – пояснив він.

За словами експерта, до напруженості у взаєминах між країнами додається також глобальна конкуренція за звання «світової фабрики», оскільки Індія прагне перебрати цю роль на себе. Китай намагається цьому протидіяти. З цих міркувань зараз Індія дуже не зацікавлена, щоб розгорівся тривалий конфлікт з Пакистаном. «Хто ж захоче переносити своє виробництво в країну, що на порозі великої війни з іншою ядерною державою?» – зауважив Несвітайлов.

На думку експерта, зі свого боку Китай має власну мотивацію, щоб відвідати Москву, і вона відрізняється від причин, з яких до РФ прибудуть представники всіх інших країн. «Дуже очевидно, що Дональд Трамп намагається відтягти РФ від КНР, щоб ослабити позиції китайців. Тільки лінивий чи дурний цього не розуміє, а китайці якраз не такі», – заявив Несвітайлов.

Як нагадав експерт з питань міжнародної політики, нещодавно російське видання gazeta.ru опублікувало розгорнутий матеріал китайського посла в Москві, у якому він прозоро натякав, що Кремль дуже залежить від Пекіна і поглиблювати співпрацю зі США було б для нього нерозумним кроком. «Плюс нині – візит Сі Цзіньпіна. Який присутністю на параді "мітить територію"», – зазначив він.

На думку Несвітайлова, наявність такої великої кількості іноземних гостей на заході у Москві цьогоріч стала непрямим результатом міжнародної політики президента США Трампа. «Безумовно, в цьому є, умовно кажучи, заслуга США, оскільки самим фактом початку переговорів вони повернули Путіна на міжнародну арену. Якщо США ведуть з ним перемовини і ставляться як до рівноправного учасника міжнародних процесів, то що можна закинути іншим? Тільки їхній ціннісний вибір», – пояснив експерт.

Як повідомлялося, 9 травня у Москві відбудеться військовий парад, присвячений 80-річчю перемоги над нацизмом. Як повідомляють російські ЗМІ, його відвідають 28 іноземних лідерів. Водночас президент Азербайджану Ільхам Алієв напередодні раптово скасував запланований візит.

Понад третина союзників Росії під різними приводами відмовилися від запрошення відвідати захід. Зокрема, будуть відсутні лідери Пакистану та Індії. Пакистан повністю проігнорував захід, а Індія направляє до Москви делегацію Міноборони. Свого представника – міністра оборони – делегує ПАР, Іран та Ізраїль будуть представлені на рівні послів. Близько половини членів БРІКС також відхилили запрошення. Зокрема, Індонезія, яка приєдналася до БРІКС цього року, відправить до Росії міністра оборони, а очільник ОАЕ не планував приїздити до Москви.

Фото: ANI

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader