Під час Другої світової цивільних українців загинуло більше, аніж росіян - Снайдер
Під час Другої світової цивільних українців загинуло більше, аніж росіян - Снайдер

Під час Другої світової цивільних українців загинуло більше, аніж росіян - Снайдер

Під час Другої світової війни загинуло більше цивільних українців, аніж росіян і в абсолютному, і у відносному вимірі.

Про це заявив американський історик та письменник Тімоті Снайдер під час онлайн-звернення до учасників 17-го Київського безпекового форуму, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми забуваємо, що цивільне населення України зазнало непропорційно багато жертв серед мирного населення навіть у масштабах Радянського Союзу. У Другій світовій війні загинуло більше цивільних українців, ніж росіян не лише у відносному, але й в абсолютному вимірі: у Східній Європі серед цивільних жертв Другої світової найбільше постраждали євреї, білоруси, українці, за ними йдуть росіяни і поляки", - сказав Снайдер.

Він зауважив, що у Росії, в Кремлі, є люди, які хотіли б використати Другу світову "не як нагоду нагадати, що не так з фашизмом, а як привід, щоб відновити фашизм".

"Є й такі, хто вважає німецьке вторгнення 1941 року причиною, чому можна вважати виправданим вторгнення в Україну у 2022 і перед цим у 2014 році", - констатував американський історик.

У цьому контексті він наголосив, що нинішнє російське вторгнення є причиною для міжнародної спільноти пам'ятати "про зло Другої світової війни, про центральне місце України, це привід згадати про боротьбу за ресурси, про історію ідеологічної брехні, яка оточувала як те, так і це вторгнення".

Водночас Снайдер зазначив, що наразі важливо розуміти, що з огляду на те, що Україна відігравала центральну роль у безпеці регіону не лише тепер чи у минулому столітті, а набагато довше, слід розглядати суверенітет Української держави та здатність українців захищати себе як можливість "закласти ще один наріжний камінь європейського проєкту".

"Зараз ми маємо європейський проєкт, якому загрожують з усіх боків, але який тримається і повинен мати світле майбутнє. Але це світле майбутнє надзвичайно тісно пов'язане з існуванням цього українського наріжного каменю. Тому переконаний: коли ми міркуємо про Європу і широкий регіон, виклик, який стоїть перед нами, полягає у тому, щоб європейці зробили все необхідне, аби допомогти Україні гарантувати свою безпеку... Це може зробити Європу більш безпечною", - резюмував американський історик та письменник.

Як повідомлялося, 8 травня Україна та світ відзначають 80-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Фото: Frauemacht 

Теги за темою
Україна Росія
Джерело матеріала
loader
loader